Хто і як перевіряє димові та вентиляційні канали

До уваги жителів Великосеверинівської громади!

Згідно Правил безпеки системи газопостачання від 08.06.2015 року безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димовентканалів  житлових будинків забезпечує власник (та/або орендар (наймач)). Перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні   виконуватися спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт.

Періодичній перевірці і прочищенню підлягають димоходи опалювальних печей, ємкісних газових водонагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно – не рідше ніж один раз на рік, які працюють цілий рік – два рази на рік. Вентиляційні канали підлягають  перевірці і прочищенню одночасно з димовими. Один примірник акта перевірки і прочищення димовентканалів (ДВК) передається  газорозподільному підприємству. Термін зберігання актів – 12 місяців.

У зв`язку з цим ВАТ “Кіровоградгаз” попереджає, що  до початку  опалювального сезону 2019-2020 р.р.  до внутрішньобудинкової служби ВАТ “Кіровоградгаз” (вулиця С.Сенчева (Повітрянофлотська), 42) необхідно надати акт придатності ДВК. У випадку ненадання акту, користування газовими приладами буде ЗАБОРОНЕНО. Зазначаємо, що оплата послуг з перевірки технічного стану вентиляційних каналів та прочищення димоходів здійснюється за рахунок власника будинку, квартири чи газифікованого комунально-побутового об`єкта. Внутрішньобудинкова служба ВАТ «Кіровоградгаз»  також має дозвіл на перевірку та обстеження димових та вентиляційних каналів  тільки за заявками абонентів та з попереднім узгодженням дати та часу виконання робіт (детальна інформація за тел.: 56-93-45).

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ!

· Переконайтесь в тому що особа що завітала «на Ваш поріг» є дійсно працівником ВАТ «Кіровоградгаз» або спеціалізованої організації з перевірки і прочищення димових та вентиляційних каналів – просіть до пред’явлення «службове посвідчення».

· «Пічник» повинен виконувати роботи з застосуванням сучасних приладів та забов’язаний виконати повний комплекс робіт (п. 6.2. ПБСГ).

· Підсумком виконаних робіт – є «АКТ первинної, повторної перевірки та прочищення димових і вентиляційних каналів», що складається по завершенню робіт.

ПАМ`ЯТАЙТЕ! Запорукою безпечного використання газу в побуті  є своєчасне проведення  обстеження, ремонту, перевірки і прочистки димовентканалів!

Адміністрація ВАТ «Кіровоградгаз»