Хто першим отримає вакцину в Україні?

16.02.2021

Хто першим отримає вакцину в Україні та як будуть вакцинувати від коронавірусу на Кіровоградщині? Про це йдеться на сайті https://gre4ka.info/

Найперше планують вакцинувати людей з найвищими ризиками інфікування або важкого перебігу хвороби. Зокрема, медпрацівників: це мобільні бригади вакцинації, лікарі та медсестри, які працюють в закладах охорони здоров’я, що надають допомогу хворим з коронавірусом. Також це працівники лабораторій, які проводять дослідження на COVID-19, та екстреної меддопомоги (також водії). Також військовослужбовців у зоні проведення операції Об’єднаних сил. А ще українці в інтернатах, будинках для людей похилого віку та працівники таких закладів. На другому-четвертому етапах вакцинації будуть щеплювати українців, старших за 60 років, які мають супутні захворювання, решту медиків, освітян. На п’ятому етапі щеплення буде доступне українцям 18-59 років, які не мають супутніх захворювань. За словами очільника МОЗ, це близько 13 млн людей.

6014363ed8c52292749558 820x360

Як будуть вакцинувати від коронавірусу на Кіровоградщині?

За даними департаменту охорони здоров’я, в області близько 15 тисяч людей з груп ризику: медпрацівники, люди поважного віку, соцпрацівники, військові. З них 7 тисяч вже офіційно надали згоду на вакцинацію. Є розроблений, на основі всеукраїнського, регіональний план вакцинацій. Передбачено, що в області працюватимуть 10 мобільних бригад, які доставлятимуть вакцину з централізованого пункту зберігання (з дитячої обласної лікарні) в пункти щеплення. Кількість таких бригад може за потреби змінюватися. В одну мобільну бригаду для вакцинації входитимуть: лікар, резервний лікар, дві медсестри, резервна медсестра та водій. З початку вакцинації працюватиме одна мобільна бригада на три опорні заклади Кропивницького: обласна лікарня, центральна міська лікарня, обласний клінічній шпиталь ветеранів війни. Та ще одна мобільна бригада робитиме щеплення в решті районних лікарень, де лікують пацієнтів з коронавірусом. Вакцинуватися треба буде двома дозами з проміжком до трьох тижнів. За словами заступника міністра охорони здоров’я країни Віктора Ляшка, імунітет від ковіду після вакцинації має тривати 12 місяців. Хоча важитимуть мутації вірусу.

Довідково. За даними МОЗ, першу хвилю щеплення розпочнуть з американсько-німецької вакцини Pfizer. Далі використовуватимуть й інші. Загалом плани щодо отримання вакцин такі:

117 тисяч доз вакцин Pfizer.
12 млн доз вакцин компанії AstraZeneca (Великобританія та Оксфордський університет) та NovaVax (США). Планують отримати в лютому.
Від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин AstraZeneca, які планують поставляти від середини лютого до кінця червня 2021.
1,913 млн доз китайських вакцин Sinovac «найближчим часом».
У рамках глобальної ініціативи COVAX Україна має отримати безоплатно доз вакцин на щеплення 20% населення. За словами міністра Степанова, наразі є «підтвердження» про поставку 8 млн таких доз вакцин.

Наразі згідно з всеукраїнською онлайн-мапою пунктів щеплення 2373, з них 58 – в Кіровоградській області. Тут можна знайти адресу кожного пункту.

covidVZ