Інформаційний лист щодо попередження травматизму, посилення особистої безпеки населення на об’єктах залізничного транспорту

23.07.2021

Станом на 01.07.2021 на станціях, перегонах, територіях підрозділів регіональної філії «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця» внаслідок наїзду залізничного рухомого складу, падіння з нього або інших видів впливу отримали травми різного ступеня важкості 32 сторонні особи проти 20 у минулому році, у тому числі 21 особа зі смертельним наслідком проти 12 у минулому році.

Аналіз випадків травмування сторонніх осіб на залізничному транспорті свідчить про те,  що більшість випадків сталися внаслідок порушення потерпілими Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України, затверджених наказом Мінтрансу від 19.02.1998 № 54. зареєстрованих у Мін’юсті 24.03.1998 за № 193/2633. а саме:перехід залізничних колій у невстановлених місцях; ходіння по залізничних коліях; посадка та висадка під час руху поїзда; ураження струмом контактної мережі; перебування в стані алкогольного сп’яніння на території об’єктів залізничного транспорту. Необхідно пам’ятати, що залізниця – це зона підвищеної небезпеки, де головними травмуючими факторами були і залишаються наїзд рухомого складу, висока напруга в контактному проводі.

Правила безпеки громадян на залізничному транспорті України