Інформація під час війни для людей з інвалідністю та людей старшого віку

22.09.2022

Національна Асамблея людей з інвалідністю України запустила новостворений вебпортал для людей з інвалідністю та осіб старшого віку – www.dopomoha-info.org.ua.
На цьому ресурсі розміщено корисну інформацію, яка стосується повномасштабної війни в Україні, максимально адаптовану до потреб людей з інвалідністю та людей старшого віку для тих, хто знаходиться в Україні, і для тих, хто виїхав за кордон через повномасштабну війну.
На сайті розміщено відповіді на наступні питання:
 Як евакуюватися в безпечне місце маломобільним особам? (що збирати в екстрену валізу, до яких організацій можна звернутись по допомогу тощо)
 Де можна зупинитися тимчасово, якщо Ви переїхали з іншого населеного пункту в Україні?
 Як отримати статус людини з інвалідністю?
 Як отримати статус переселенця (внутрішньо переміщеної особи – ВПО), біженця чи статус тимчасового захисту?
 На яку допомогу в Україні та за кордоном Ви маєте право та як її отримати?
 Як та де отримати психологічну допомогу?
 Як отримати медичну консультацію, ліки, технічні засоби реабілітації?
 Де отримати гуманітарну допомогу, зокрема продукти харчування, засоби гігієни, одяг тощо?
 Як евакуюватися в країни Європейського Союзу?
 Які правила перетину кордону?
 Як отримати дозвіл на перебування в тій чи іншій країні? та інше.
Безперечно, першочергово змістовне наповнення порталу скероване на аудиторію осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, але інформаційні та презентаційні матеріали будуть корисними і для фахівців соціальної сфери при наданні соціальних послуг уразливим категорія населення.
Вебресурс створено командою проєкту «Підтримка людей з інвалідністю, осіб старшого віку та їхніх сімей, які потребують допомоги в Україні», який реалізується ГС ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» у співпраці з ГО «Про.УД|Універсальний дизайн» та ВГО «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень» за сприяння ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.