Інформація про поводження з медичними відходами

27.08.2020

Збільшення кількості пацієнтів, хворих на COVID-19 та інші інфекційні захворювання, поставило на порядок денний питання утилізації медичних відходів, які утворилися в лікувальних закладах, установах і у побуті (маски, рукавички, тощо). Враховуючи, що відходи медичного походження належать до небезпечних відходів, поводження з даним видом відходів потребує отримання відповідної ліцензії, надання якої віднесено до повноважень Міндовкілля України. Перелік ліцензіатів на провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами наявний на офіційному вебсайті Міндовкілля України у підрозділі “Дозволи та ліцензії” розділу “Бізнесу”.

На території Кіровоградської області мають ліцензію на поводження з відходами медичного походження:

• ТОВ НАУКОВО-ВИРОБНИЧА ФІРМА ЕКОЦЕНТР, за адресою: вул. Тимірязєва, 59, м. Кропивницький;
  • ТОВ “ЕКОВДМ”, за адресою: вул. Виставочна, 1Б, м. Кропивницький;
  • ТОВ “УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ”, за адресою: вул. Аджамська, 29, м. Кропивницький.
Звертаємо увагу  про не допустимість потрапляння медичних відходів, які утворилися в лікувальних закладах на звалища твердих побутових відходів.

Громадянам рекомендуємо:

• перед тим, як викидати одноразові маски та рукавички ошпарити їх окропом чи обробити дезінфікуючим засобом;
  • герметично запакувати маску чи рукавички в окремий пакет, задля попередження забруднення контейнера в який буде викинута маска (тримати 72 години, а після цього їх можна викинути у загальний контейнер муніципальних відходів).

Департамент екології, природних ресурсів та паливно-енергетичного комплексу Кіровоградської облдержадміністрації