Безкоштовне навчання для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю
2500 українців вже скористались програмою. Державна служба зайнятості продовжує експериментальний проєкт з безплатного професійного навчання для:
- учасників бойових дій;
- осіб з інвалідністю внаслідок війни.
Це можливість отримати нову професію або вдосконалити свої навички для кращої конкурентоспроможності на ринку праці.
Навчання проходить в 8 сучасних центрах у Дніпрі, Полтаві, Харкові, Одесі, Львові, Рівному, Сумах та Івано-Франківську.
98 робітничих професій та 400+ освітніх програм
Гнучкі форми навчання: очна, дистанційна, дуальна, змішана.
Найпопулярніші професії: кухар, касир, кравець, електромонтер, водій тощо.
Що потрібно для участі?
- посвідчення особи;
- документи про освіту (за наявності);
- податковий номер;
- посвідчення УБД або документ про інвалідність (для осіб з інвалідністю);
- довідка МСЕК + індивідуальна програма реабілітації.
Бонуси під час навчання:
- безкоштовне проживання;
- компенсація проїзду;
- державний сертифікат після закінчення.
Подати заявку можна онлайн www.dcz.gov.ua/profnavch/ubdptu або в найближчому центрі зайнятості.
Не втрачайте шанс змінити своє майбутнє!
Чи мають можливість ветерани війни, які проходять професійну адаптацію, отримати послуги з професійної орієнтації в центрі зайнятості?
Так, мають. Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 року за № 432 (із змінами) затверджено Порядок та умови забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України (далі – Порядок).
Пунктом 8 Порядку передбачено, що складовою професійної адаптації є професійна орієнтація, яка здійснюються у порядку, визначеному законодавством.
Пунктом 13 Порядку було передбачено, що структурні підрозділи, на які покладені функції з питань ветеранської політики, районних держадміністрацій, виконавчих органів міських рад, серед іншого, видають особі у разі потреби направлення на професійну орієнтацію щодо вибору напряму професійного навчання у паперовій формі (установленої форми) до суб’єкта освітньої діяльності, центру зайнятості, інших підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, що здійснюють професійну орієнтацію.
Постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2025 року за № 126 (набрала чинності 11 лютого 2025 року) внесено зміни до Порядку. Зокрема, пункт 13 Порядку викладено в новій редакції – він не містить норми щодо видачі направлення на професійну орієнтацію. Також виключено додаток, яким визначена форма направлення на професійну орієнтацію.
Постанова Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2025 року № 126 доступна на урядовій вебсторінці за посиланням: https://surl.li/ernvyp
Також ветерани війни можуть на власний вибір отримати соціальну послугу з професійної орієнтації в центрі зайнятості або скористатись можливостями платформи з професійної орієнтації. Детальніше за посиланням: https://profi.dcz.gov.ua/
Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/pacfp
Токар – професія, що рухає галузь промисловості вперед!
Професія токаря – одна з ключових у сучасній промисловості. Без неї неможливо уявити виробництво, інженерію та навіть космічну галузь. Бажаєте стати майстром своєї справи, працювати з металом і іншими матеріалами, створювати деталі для машин, механізмів та різноманітних обладнань? Тоді вам точно до нас!
Запрошуємо на курс навчання майбутніх професіоналів за фахом «Токар (ІІ розряд)».
Стартуємо 21 лютого 2025 року на бaзi Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Тривалість навчання – 5,5 місяців.
Токарство – це більше, ніж просто робота. Це важлива ланка у виробничому ланцюгу, що забезпечує розвиток економіки, інновацій і технологій. Це ваш шанс побудувати успішну кар’єру у сфері промисловості та виробництва. Це шлях до стабільного майбутнього, професійного зростання та гідної оплати праці.
Прагнете вдосконалити навички? Не зволікайте і навчайтеся! Є інші питання щодо організації професійного навчання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/pacfp
Онлайн-графік формування навчальних груп можна переглянути тут: https://is.gd/A1GYNF