Ініціативи, що змінюють життя

04.12.2017

Сільський голова Сергій Левченко взя участь у ІІ всеукраїнському  форумі об’єднаних громад, який пройшов під назвою  «Ініціативи, що змінюють життя» 4 грудня у Києві  за підтримки Уряду України та за участі Президента Петра Порошенка і Голови Верховної Ради Андрія Парубія. Можливості розвитку малого та середнього бізнесу в громадах, формування місцевого інвестиційного клімату, стратегії розвитку об’єднаних територіальних громад – теми, які згуртували навколо себе бізнес спільноту, урядові структури, дипломатичні представництва, місцеве самоврядування громад.  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у своєму виступі запропонував  в рамках реформи децентралізації ліквідувати практику дублювання функцій місцевих рад та адміністрацій та оновити нормативну базу з питань адміністративно-територіального устрою України. “Нам треба ухвалити закон про адміністративно-територіальний устрій. Потрібно ліквідувати дублювання функцій районних рад та адміністрацій, – сказав Володимир Гройсман. – Там, де в межах одного району створені одна-дві-три і більше об’єднаних громад, там має бути повсюдне, повноцінне самоврядування на базі ОТГ”. Глава Уряду впевнений, що саме місцеві керівники, яких обирають люди, краще за будь-яких призначенців розуміють проблеми територій та шляхи їх вирішення. “Наша кінцева модель – повсюдне місцеве самоврядування з самодостатніми і сильними громадами”, – сказав Володимир Гройсман. Президент Петро Порошенко у своєму виступі наголосив,  що в цілому процес добровільного об’єднання територіальних громад слід точно визнати успішним і «вигоду від децентралізації отримують не лише великі міста та обласні центри». Глава держави також висловив сподівання, що Верховна Рада ухвалить Державний бюджет на 2018 рік, що передбачає подальше збільшення чинної доходної бази місцевих бюджетів. “Об’єднані громади автоматично отримують у своє розпорядження 60% від податку на доходи фізичних осіб”, – сказав Петро Порошенко. Він додав, що “утворилася значна кількість вмотивованих, матеріально спроможних громад, які націлені самостійно та ефективно управляти власними справами, а не так, як це було раніше – просто каси по виплаті маленької заробітної платні своїм працівникам”, – підкреслив Президент. Глава держави особливо підкреслив, що “досвід першопроходців має стовідсотково надихати інших”. При цьому він зауважив, що влада пропонує “додаткові стимули, які мають зняти сумніви тих, хто ще вагається”. Глава держави також повідомив, що на наступний рік також заплановано субвенцію на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у майже 2 млрд гривень. Загалом же державна підтримка проектів місцевого самоврядування у 2018 році складе 18,5 млрд грн.

Учасники форуму працювали у чотирьох сесіях, серед яких просторове планування території ОТГ та стратегії розвитку, інструменти розвитку територій, розвиток ОТГ: формування інвестиційного клімату та залучення інвестицій.

Довідково

В Україні створені 665 об’єднаних територіальних громад, в яких станом на жовтень поточного  року проживають 5,7 млн українців.