Кабінет міністрів з 5 серпня змінює правила щодо карантинних обмежень

02.08.2021

Відбулося коригування Кабміном вимог щодо карантинних обмежень. Відповідні зміни до Постанови № 1236 було внесено постановою КМУ від 28 липня 2021 р. № 787.

Так, зокрема, передбачили, що при встановленні “жовтого” рівня небезпеки відвідування закладів освіти здобувачами освіти та проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю здобувачів освіти буде заборонено у разі відсутності у більш як 20% персоналу закладу освіти документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації. Простіше кажучи, у “жовтій”, “оранжевій” та “червоній” зонах карантину заклади освіти усіх форм зможуть працювати лише за умови, що 80% і більше персоналу пройшло повну вакцинацію.

Коригувань зазнали і правила щодо самоізоляції. Скажімо, раніше від неї були звільнені після перетину державного кордону особи, молодші 12 років. З 5 серпня від самоізоляції звільнять усіх неповнолітніх, віком до 18 років. Кабмін також уточнив перелік осіб, які звільняються від самоізоляції після перетину кордону в силу посадових обов’язків, виконання міжнародних місій чи участі в спортивних змаганнях.

 Також обласним, Київській міській, районним державним адміністраціям доручили опрацювати разом з органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання питання щодо можливості запровадження на період дії карантину графіків роботи підприємств, установ, організацій, які передбачатимуть різний час початку (закінчення) їх роботи залежно від територіального розташування, галузевої належності, специфіки виконання робіт чи надання послуг.

Органам місцевого самоврядування уряд рекомендував розробити (скорегувати) маршрути руху громадського транспорту з урахуванням змінених графіків роботи підприємств, установ, організацій для забезпечення створення можливості переміщення працівників на роботу (з роботи).

Джерело:https://buh.ligazakon.net/