Кіровоградщина в “зеленій зоні” небезпеки щодо COVID-19

08.07.2021

Кіровоградщина в “зеленій зоні” небезпеки щодо COVID-19, однак  контроль за дотриманням протиепідемічних вимог не послаблюється.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області в межах наданих повноважень продовжує здійснювати контроль за дотриманням протиепідемічних заходів щодо профілактики коронавірусної хвороби на території області, передбачених постановами Кабінету Міністрів України та Головного державного санітарного лікаря України, в складі робочих груп з органами Національної поліції.

Так, починаючи із 17 червня 2021 року, коли по всій території України був встановлений «зелений» рівень епідемічної небезпеки, спеціалісти провели 1 975 обстежень суб’єктів господарювання, під час яких виявили 215 (10,9%) порушень. За порушення карантину суб’єктам господарювання надано 215 попереджень та пропозицій щодо їх усунення, складено 6 протоколів.

Основними порушеннями в дотриманні протиепідемічних заходів є: допуск відвідувачів до закладів без захисних масок або в неправильно вдягнутих; відвідувачами не дотримується соціальна дистанція; працівники неправильно використовують засоби індивідуального захисту або знаходяться без них; відсутні марковані ємності для централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту; обробка поверхонь проводиться не регулярно тощо.

«Зелена» карантинна зона передбачає найменше обмежень, втім, це не означає, що на них можна не зважати. Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області нагадує про небезпеку коронавірусної хвороби та закликає всіх громадян, суб’єктів господарювання дотримуватись протиепідемічних вимог на період карантину, що є запорукою здоров’я та зменшення ризику поширення інфекції!

Тому звертаємо увагу, що на території із «зеленим» рівнем епідемічної небезпеки забороняється:

1) перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;

2) проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних тематичних та інших) заходів (у тому числі в розважальних закладах (нічних клубах) і закладах громадського харчування) без одягнутих усіма учасниками та організаторами заходу засобів індивідуального захисту, зокрема захисних масок або респіраторів, які закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

Обмеження, передбачені цим підпунктом, не застосовуються за умови наявності в усіх учасників та організаторів заходу негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більш як за 72 години до здійснення заходу, або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації;

3) здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на такий транспортний засіб.

Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та здійснює контроль за використанням пасажирами під час перевезення засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;

4) діяльність суб’єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, у яких: не нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менш як 1,5 метра; не забезпечено працівників засобами індивідуального захисту, зокрема захисними масками або респіраторами, та не здійснюється належний контроль за їх використанням; здійснюється обслуговування покупців без одягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема захисних масок або респіраторів, які закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, за винятком обслуговування за межами будівлі суб’єкта господарювання (через вікна видачі, тераси тощо); не забезпечується централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери (урни).

Заходи щодо дотримання протиепідемічних вимог будуть продовжуватися, доки триватиме карантин, оскільки постійно фіксуються порушення.

Нагадаємо, що уряд продовжив карантин в Україні до 31 серпня 2021 року.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області

фото сайту  http://kr.consumer.gov.ua/