Кіровоградщині передали безоплатні вакцини від гепатиту А

06.10.2023

Україна отримала від міжнародних партнерів 10 тисяч доз вакцини проти гепатиту А, для  запобігання масштабним спалахам захворювання населення під час війни. Вакцини розподілили між областями, зокрема і Кіровоградщиною. Про це пише Гречка.

Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я, у співпраці з Всесвітньою організацією охорони здоровʼя Україна отримала додаткових 10 тисяч доз вакцин для безоплатного щеплення від гепатиту А. Зазначається, що вакцини надані для того, щоб запобігти спалахам захворювання серед населення під час війни. «Вакцини розподілені до центрів контролю та профілактики хвороб, зокрема до областей з високим ступенем ризику захворюваності – це регіони, де прогнозовані повені та паводки», – зазначив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Як уточнила «Гречці» керівниця Кіровоградського обласного центру контролю та профілактики хвороб Надія Оперчук, Кіровоградщина отримала 200 доз, які розподілять між закладами згідно з потребами.

«Вакцинація проводитиметься за епідемічними показаннями та призначенням лікаря», – уточнила посадовиця.

Вакцинація від гепатиту А в Україні належить до переліку рекомендованих щеплень – як і вакцини від вітрянки, менінгококу, грипу чи вірусу папіломи людини. Ці вакцини можна придбати за власні кошти після консультації з лікарем.

Обов’язковими в країні є щеплення проти 10 хвороб: туберкульозу, гепатиту В, кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, краснухи, епідемічного паротиту. Ці щеплення є безоплатними.

Довідково. Гепатит А – це запальне інфекційне захворювання печінки. Інфікування відбувається переважно через споживання брудної води або під час близького контакту з хворою людиною. Щеплення від гепатиту А дозволене для дітей віком від 1 року, а також рекомендована дорослим, які працюють у сфері харчування, водоочисних та каналізаційних спорудах тощо.

Гречка