Коронавірусний карантин на час воєнного стану

01.04.2022

Кабінет міністрів України вніс зміни до «карантинної» постанови, якими визначено особливості дії карантину для боротьби із коронавірусною хворобою на час дії воєнного стану. Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 26 березня.

Згідно зі змінами, «зелений», «жовтий», «помаранчевий» та «червоний» рівні епідемічної небезпеки поширення Covid-19 та відповідні обмежувальні протиепідемічні заходи не застосовуються на період воєнного стану в Україні.

На період дії воєнного стану фізичним особам та суб’єктам господарювання рекомендується дотримуватися протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19.

Окрім того, громадянам рекомендується також забезпечити отримання повного курсу вакцинації проти COVID-19 тими вакцинами, які дозволені ВООЗ до використання.

Важливо, що закладам охорони здоров’я також потрібно забезпечити готовність до реагування на спалахи коронавірусу в умовах воєнного стану.

Також на період дії воєнного стану не застосовуються норми щодо відсторонення від роботи невакцинованих співробітників тих професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим.

Міністерство охорони здоров’я