Куди українські пенсіонери можуть влаштуватися працювати на пенсії, і скільки їм платитимуть

18.10.2021

Пенсіонери в Україні, відповідно до закону, мають право працювати та самостійно обирати кількість робочих годин. Оплата праці в таких випадках відбувається пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Про це пишуть на Today.ua

Тривалість робочого дня для літніх працівників відрізняється від всіх інших. На прохання співробітників-пенсіонерів роботодавець може встановити неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Залучення пенсіонерів до роботи в нічний час, а також до понаднормової роботи і до роботи у вихідні дні допускається тільки за їх згодою і за умови, якщо це не протипоказано за станом здоров’я.

Робоче місце літнього пенсіонера має бути обладнано відповідними технічними та іншими засобами, що сприяють збереженню його працездатності.

Громадяни похилого віку, які зберегли працездатність і бажають працювати, у разі звернення до державної служби зайнятості, мають право на соціальні послуги щодо пошуку належної роботи, професійної переорієнтації, інформаційних та консультаційних послуг з питань зайнятості населення та соціального страхування. Працівники похилого віку мають право на профілактичні заходи та допомогу по частковому безробіттю відповідно до закону.

Нагадаємо, що 1 квітня в Україні провели перерахунок пенсій 26 000 працюючим пенсіонерам, з них 2,8 тис. – за стажем і заробітною платою після призначення (попереднього перерахунку) пенсії. Середній розмір підвищення склав 184,78 грн.

Працюючим пенсіонерам в Україні не перераховується пенсія у зв’язку з ростом прожиткового мінімуму. Якщо інвалід II або III групи працює, пенсія по інвалідності виплачується у розмірі 90% або відповідно 50% пенсії за віком (обчисленої від стажу і заробітку з урахуванням мінімального розміру і доплати за понаднормовий стаж).

Працюючий пенсіонер має право на перерахунок пенсії з урахуванням не менше 24 місяців страхового стажу. При таких умовах можна провести перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу, набутого після призначення пенсії, і з заробітної плати, з якої була обчислена пенсія, або з урахуванням страхового стажу та зарплати.