Масові заходи на Кіровоградщині – лише за дотримання протиепідемічних вимог

14.09.2020

Наприкінці вересня на Кіровоградщині заплановано проведення трьох масштабних заходів – це театральний фестиваль «Вересневі самоцвіти», святкування Дня міста Кропивницького та Міжнародна агропромислова виставка «AgroЕxpo-2020». Ці заходи мають важливе значення для нашого регіону та його мешканців. Однак в умовах карантину в зв’язку з захворюваністю на коронавірус необхідно чітко дотримуватися протиепідемічних заходів та чинного законодавства. Завдяки невисокому рівневі захворюваності на COVID-19 наша область знаходиться в «зеленому» рівні епідемічної небезпеки, тож може провести такі заходи.

Держпродспоживслужба області вже направила організаторам «AgroЕxpo-2020» листи з вимогами до проведення виставки-ярмарку.Організатор заходу є відповідальним за організацію та контроль дотримання протиепідемічних заходів під час проведення агропромислової виставки та «Покровського ярмарку». Так, повинні бути витримані наступні попереджувальні вимоги: дотримання між учасниками/відвідувачами дистанції не менше ніж 1,5 метри та знаходження не більше 1 особи на 5 м² площі. Щодня всім працівникам, суб’єктам підприємницької діяльності необхідно здійснювати температурний скринінг. Особи з температурою тіла понад 37,2°C або ознаками респіраторних захворювань не повинні допускатися до участі в заході. Також треба організувати місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками.

Відвідувачі повинні допускатися до ярмарку при наявності правильно одягненої (закриті ніс та рот) захисної маски, а всі учасники (суб’єкти підприємницької діяльності) мають бути в захисній масці та одноразових рукавичках. Вологе прибирання контактних поверхонь з використанням миючих та дезінфікуючих засобів треба проводити кожні 2 години, а також в кінці кожного робочого дня тощо. Конференц-зали повинні постійно провітрюватись, а після закінчення презентацій, обговорень і засідань – прибиратися, контактні поверхні стільців, столів, технічної апаратури – дезінфікуватися.

Виконання таких профілактичних заходів всіма учасниками та відвідувачами допоможуть уникнути можливості поширення коронавірусу та забезпечити стабільну епідемічну ситуацію в області.

Також, необхідною умовою є забезпечення благоустрою території та задовільний санітарний стан закладів, будівель, які будуть задіяні. Створення умов для дотримання особистої гігієни учасників заходу та відвідувачів (обов’язкова наявність води, антисептиків, урн для збору відходів тощо).

Значну увагу в вимогах до проведення виставки приділено питанням якості та безпечності харчових продуктів, що будуть представлені на заході, а також контролю за станом тваринництва. Окремо встановлено вимоги й до реалізації рослин і рослинних продуктів, рекламування насіння сільськогосподарських культур та садивного матеріалу плодових і ягідних культур. Ознайомитися з усіма вимогами можна за цим посиланням.

До учасників святкування Дня міста, а саме закладів громадського харчування, доведені вимоги, яких необхідно дотримуватись при частуванні гостей міста і відвідувачів кафе, барів, кафетеріїв. Детальніше про це читайте тут.

Окремо визначено рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів під час культурно-мистецьких заходів відповідно до постанови Головного державного санітарного лікаря України.

Якщо Ви плануєте відвідати театральний фестиваль «Вересневі самоцвіти», Міжнародну агропромислову виставку «AgroЕxpo-2020» або долучитися до святкування Дня міста Кропивницького – потурбуйтесь про власну безпеку, а саме: в місці проведення заходу дотримуйтесь соціальної дистанції не менше ніж 1,5 м, при бажанні придбати продовольчі або непродовольчі товари в місцях їх реалізації використовуйте засоби індивідуального захисту (маски або респіратори), перед споживанням їжі мийте руки або обробляйте їх спиртовмісним антисептиком. Виконання простих речей допоможе уникнути зараженню різноманітними інфекційними хворобами та залишити лише приємні враження та спогади після відвідування заходів.

В свою чергу фахівці Держпродспоживслужби Кіровоградщини готові надати консультації учасникам щодо дотримання необхідних умов та заходів безпеки у сферах санітарного законодавства, безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, фітосанітарного законодавства, насінництва та розсадництва. Також під час кожного виставкового дня спеціалісти проводитимуть огляди продукції та експонатів, інспектуватимуть місця реалізації.

Головне управління Держпродспоживслужби у Кіровоградській області

Джерело: http://kr.consumer.gov.ua/