Маємо зробити максимум задля прискорення розвитку медицини на селі – Глава держави

11.09.2017

Програма реформ сільської медицини, покликана виправити жахливий стан справ у цій сфері, вже розроблена. Держава має докласти максимум зусиль для поліпшення рівня медицини на селі і прискорення реалізації відповідної програми.  Про це заявив Президент України Петро Порошенко сьогодні, 11 вересня,  під час наради в Києві з питань розвитку сільської медицини.  «Значною, важливою складовою частиною медичної реформи є ситуація з рівнем забезпечення медичними послугами на селі», – наголосив Глава держави під час наради з питань розвитку сільської медицини. Він зазначив, що Україна є не лише однією з найбільших за площею країн Європи, а й країною, де найбільша частина населення проживає у сільській місцевості – 33%. «Третина українського народу проживає у сільській місцевості», – зауважив Петро Порошенко. При цьому, Президент підкреслив, що рівень медичних послуг є абсолютно незадовільним. «Поточний стан – він жахливий. Лише 17% фельдшерсько-акушерських пунктів і амбулаторій забезпечені транспортом. Не вистачає обладнання, ліків, в значній частині фельдшерсько-акушерських пунктів немає медичного персоналу. Ми платимо дуже дорогу ціну за уповільнення реформування медицини», – наголосив він. Зважаючи на жахливий стан справ у медичній галузі в сільській місцевості, за дорученням Глави держави й була розроблена програма реформи сільської медицини. Ця програма, на переконання Президента, «дає сучасні відповіді на виклики, які існують зараз перед державою».

Джерело:http://www.president.gov.ua

Докладніше про Програму реформ сільської медицини.