Медичні послуги з реабілітації

17.01.2024

Реабілітація залишається одним із основних напрямів Програми медичних гарантій у 2024 році. Тож  як пройти курс реабілітації безоплатно.
 Медична реабілітація передбачає стаціонарну або амбулаторну допомогу пацієнтам поза гострим періодом захворювання з метою відновлення або поліпшення здоров’я. Тож спочатку треба визначитись, який саме вид реабілітації потрібен саме вам або вашій рідній людині.
 Якщо ви або ваші рідні потребують реабілітації в умовах стаціонару, потрібно звертатись у ті медичні заклади та реабілітаційні центри, які мають договір з НСЗУ за пакетом “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах”.  Якщо мова про реабілітацію без госпіталізації, потрібні ті медичні заклади, які мають договір за пакетом “Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах”.
 Щоб отримати реабілітаційну допомогу в умовах стаціонару, потрібно мати е-направлення від лікуючого лікаря, зокрема лікаря фізичної та реабілітаційної медицини. Або бути переведеним з іншого закладу чи клінічного підрозділу лікарні.
 Для проходження реабілітації в амбулаторних умовах, потрібно мати направлення або від сімейного лікаря (терапевта чи педіатра), з яким укладено декларацію, або від лікуючого (в тому числі лікаря фізичної та реабілітаційної медицини).
Залишилися питання? Телефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
 Національна служба здоров’я України