MEGOGO AUDIO озвучили шкільну програму з української літератури для 5–11 класів

13.09.2023

«Укрліт» — спільний проєкт Міністерства освіти і науки, медіасервісу MEGOGO, Мінцифри та Дія.Освіта, у межах якого озвучили понад 250 творів з української літератури для учнів 5–11 класів. Виробництвом займалася команда MEGOGO AUDIO — найбільший в Україні сервіс з аудіоконтентом, каталог якого налічує понад 1 000 аудіокниг та 30 000 випусків подкастів.

Серед озвучених творів — «Крила» Ліни Костенко«Кайдашева сімʼя» Івана Нечуя-Левицького«Тіні забутих предків» Михайла Коцюбинського«Я (Романтика)» Миколи Хвильового«Місто» Валерʼяна Підмогильного та інші. Загальна тривалість усіх творів понад 108 годин — їх усі можна послухати безкоштовно у мобільному застосунку MEGOGO у розділі «Аудіо». Перелік творів сформований згідно з чинною програмою для загальноосвітніх навчальних закладів з української літератури (рівень стандарту).

«Цьогоріч дистанційно навчатимуться приблизно 2,5 тисячі шкіл, майже 4 тисячі — у змішаному форматі. Ще кілька сотень тисяч дітей здобувають знання за кордоном, і для них освіта — це живий зв’язок з Україною. Крім того, є діти з інвалідністю і ті, кому аудіоформат просто зручніший. Ці озвучені твори створені, щоби нашим дітям було легше навчатися, легше розуміти інформацію та дозувати навантаження. А для дітей за кордоном — це знак, що ми про них пам’ятаємо, піклуємося і чекаємо додому після війни», — сказав заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків.

Деякі великі твори, наприклад, «Енеїда» Івана Котляревського, «Майстер корабля» Юрія Яновського, «Зачарована Десна» Олександра Довженка та інші, команда опрацювала та пропонує у форматі короткого переказу твору. Пізніше планують додати повні версії та уривки творів, а також додавати нові твори, які з’являтимуться у програмі.

До проєкту долучилися професійні актори: Павло Буковський, Олександра Кравченко, Артем Каюн, Тетяна Каюн, Володимир Гурін, Людмила Чіркова, Роман Куліш, Вероніка Хникіна, та зіркові диктори: Володимир Дантес, Олександр Педан, Roxolana, Alyona Alyona, Антоніо Лукіч, Григорій Бакланов, Тімур Мірошниченко, Ната Жижченко (лідерка гурту ONUKA).

«На тлі повномасштабного вторгнення ми бачимо зростання користувацького інтересу до освітніх продуктів. Проєкт «Укрліт» відповідає запиту, адже аудіотвори можуть стати предметом інтерактивного навчання в умовах гібридного процесу відвідування школи, а також допомагатимуть вдосконалювати мовленнєві навички», — коментує СЕО та засновник MEGOGO Володимир Боровик.

Послухати «Укрліт» можна безкоштовно у мобільному застосунку MEGOGO у розділі «Аудіо» на смартфонах чи планшетах на базі iOS та Android, а також в автомобілях з аудіосистемами Android Auto та Apple CarPlay.

Проєкт реалізується медіасервісом MEGOGO та Міністерством освіти і науки України за інформаційної підтримки Міністерства цифрової трансформації України та платформи Дія.Освіта.

Унікальний джингл для проєкту створила студія музичного виробництва Anima Sound Design. Найпопулярніші короткі твори супроводжуються саунд-дизайном. Айдентику розробив артдиректор медіасервісу MEGOGO та дизайн-директор Spiilka design büro Володимир Смирнов. Над обкладинками працює ілюстраторка Анне Е. Санчес.