Міністерство охорони здоров’я змінило розподіл карантинних зон в Україні

14.04.2021

Міністерство охорони здоров’я змінило розподіл карантинних зон в Україні. Відповідно до нього, у “червоній зоні” перебувають 11 областей та Київ. Згідно з ними, протягом тижня, що минув, ситуація покращилась у Закарпатській та Івано-Франківській областях, які перешли з “червоної” одразу до “жовтої” зони епідеміологічної небезпеки. Натомість показники захворюваності погіршились у Харківській області.

Відтак станом на 14 квітня у “червоній” зоні опинились Київ, Житомирська, Запорізька, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Хмельницька, Чернівецька та Чернігівська області.

У “помаранчевій” зоні небезпеки перебувають Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Кіровоградська, Луганська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська та Черкаська області.

У “жовтій” зоні опинились Закарпатська, Івано-Франківська та Херсонська області.

Наразі у “червоній” зоні заборонено:

роботу закладів громадського харчування;
роботу ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів та театрів;
роботу непродовольчих магазинів і ринків, спортивних залів, фітнес-центрів та басейнів;
роботу закладів освіти, окрім дитячих садочків та початкових класів;
проведення масових заходів.
Водночас у “червоних” зонах продовжують працювати: банки, поштові відділення, аптеки, СТО та автозаправки, заклади медичної та ветеринарної практики, магазини, понад 60% площі яких займають харчові продукти, лікарські препарати, засоби особистої гігієни, побутової хімії та засоби зв’язку. При цьому робота громадського транспорту визначається місцевою владою.

Загальна оцінка епідеміологічної ситуації у кожному регіоні здійснюється за кількома показниками, серед яких – відсоток захворюваності від епідеміологічного порогу, коефіцієнт виявлення випадків інфікування, охоплення населення тестуванням на COVID-19, рівень госпіталізацій та відсоток завантаженості ліжок із киснем.

Що буде заборонено у містах та районах, які увійшли до “жовтої” та “помаранчевої”  зон карантину:

– перебування у громадських будівлях та громадському транспорті без масок;

– перевезення пасажирів у кількості більш, ніж 50% сидячих місць;

– робота кінотеатрів із заповненістю понад 50%;

– робота після 24-ї та до 7-ї години розважальних клубів у закладах (нічних клубів), а також місць громадського харчування, крім доставки та замовлень на винос;

– відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку;

– діяльність закладів з розміщення, крім готелів;

– обмеження для масових заходів: 1 людина на 10 кв. м. та не більше 220 людей;

– відвідування закладів освіти групами більше, ніж 20 осіб, крім дошкільної, загальної середньої, мистецької, позашкільної освіти;

– планові госпіталізації, крім термінових;

– діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, крім залів, які приймають відвідувачів не більше 1 на 10 кв. м.;

– приймання нових змін у дитячі табори (лише у межах області);

– у музеях та бібліотеках не більше 1 особи на 10 кв.м.;

– у ТРЦ та закладах обслуговування не більше одного відвідувача на 10 кв.м.;

– діяльність закладів харчування за умови наповненості більш ніж на 50% посадкових місць у приміщенні закладу.

У містах і районах, які  потрапили до “жовтої” та “помаранчевої” зон карантину буде дозволено:

– робота громадського транспорту;

– відвідування закладів освіти;

– робота ТРЦ, кафе, ресторанів, кінотеатрів;

– перетин меж районів транспортом.