Мінсоцполітики інформує про необхідність переоформлення субсидій для частини їх одержувачів

01.05.2018

субсидыя

Близько 15% громадян, які отримують субсидії, матимуть звернутися в органи соцзахисту за переоформленням субсидій у зв’язку з введенням нових правил, проте переважній більшості державна допомога буде перепризначена в автоматичному режимі, повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики України.

“Всі, хто потребує допомоги від держави, будуть і далі отримувати її. Переважній більшості громадян субсидії на наступний опалювальний сезон будуть автоматично змінені. Звернутися в органи соцзахисту треба лише окремим категоріям громадян, які підпадають під нові критерії, введені для підчистки адресності субсидій та запобігання поширених зловживань. Наприклад, сім’я купила автомобіль віком менше 5 років. До останнього часу така покупка не була критерієм для призначення або скасування субсидії. Тепер треба внести це в декларацію і подати в органи соціального захисту нову заяву”, – заявляє директор Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

За його словами, за попередніми розрахунками, кількість людей, яким може знадобитися звернення до органів соцзахисту, становить близько 15-20% всіх отримувачів субсидій. “Цим людям просто треба звернутися в органи соцзахисту і подати пакет документів – заяву та декларацію – щоб визначити право на субсидію. Тим, у кого дохід не змінюються, хто нічого не купував, і в складі сімей немає працездатних осіб, які декларують відсутність доходу, – право на субсидію збережеться автоматично. Їм звертатися до органів соцзахисту, повторюю, не потрібно”, – заявив представник Мінсоцполітики.

“Ми будемо захищати і далі тих, хто потребує допомоги. Але держава не буде платити за тих, хто має приховані доходи або працює в тіньовому секторі. Це порушення принципів соціальної справедливості”, – наголосив В.Музиченко.

У Мінсоцполітики нагадують, що вже наступного опалювального сезону субсидії надаватимуть “живими грошима”, тобто їх одержувачі зможуть залишати собі зекономлені в результаті ощадливого споживання кошти, таким чином, монетизація стане додатковим стимулом для енергоефективності.

У відомстві також нагадали, що Кабмін схвалив рішення про внесення низки змін до програми субсидування для скорочення випадків зловживань.

“Відтепер якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда та автомобіля, наданого органом соціального захисту населення, субсидію не призначатимуть. Крім того, доходи від оренди майна, зокрема, від здавання в оренду квартири, тепер необхідно буде вказувати в декларації про доходи – у новій графі “інші доходи”, – повідомляється на сайті відомства.

Крім того, у відомстві нагадують, що не будуть оформляти субсидії власникам житла, “що виходить за рамки звичайного і належить до категорії “преміум класу”, на підставі того, що в такому житлі іноді прописували одиноких пенсіонерів, на яких також оформлялися субсидії. “З 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія скасовується, якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги в повному обсязі”, – йдеться в повідомленні. Також у Мінсоцполітики відзначають нові правила для українців, які працюють за кордоном, але при цьому звертаються за призначенням субсидій, декларуючи нульові доходи. “Тепер тим, хто є справді безробітним, необхідно буде стати на облік у центрі зайнятості. А тим людям працездатного віку, хто претендує на субсидію, але не реєструється як безробітний, тому що працює без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматом будуть рахувати дохід у три прожиткових мінімуми – 5286 гривень. У Мінсоцполітики переконані, це буде стимулювати українців до офіційного працевлаштування”, – зазначили у відомстві.

З метою стимулювання енергозбереження також з 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання і становитиме 4,5 куб. м. на 1 кв. м. площі, електроопалення – 30 кВт-год на 1 кв. м. площі. При призначенні субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більше ніж на 30%.  Внутрішньо переміщені особи зможуть оформити субсидію без договору оренди житла лише на підставі заяви та декларації з зазначенням складу домогосподарства. Заява стане приводом для обстеження матеріально-побутових умов, а сам акт про обстеження – підставою для призначення субсидії.

Спрощено процедуру отримання субсидій для жителів об’єднаних територіальних громад: ОТГ отримують право приймати від громадян документи для оформлення субсидії для передання їх органам соціального захисту населення. Механізм повторює практику звернень до сільських та селищних рад.

Уряд також має намір провести преміювання домогосподарств за економію ресурсів за підсумками минулого опалювального сезону. “Як і в минулому році, під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це майже 700 гривень. Субсидиантам, які економно використовували ресурси, треба так само – до 1 вересня – подати заяву в місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої буде здійснюватися виплата грошової винагороди за енергоефективність”, – йдеться в повідомленні.

Інформацію про наявність економії одержувачі субсидії можуть відслідковувати в своїй платіжній квитанції або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення. Обрати спосіб отримання коштів слід буде самостійно.

Джерело:https://ua.interfax.com.ua