Мінсоцполітики спростовує міфи про протезування

Мінсоцполітики продовжує спростовувати міфи про протезування.
 На черзі, – теза про необхідність проходження військовими медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) для отримання протеза.
 Правда: наразі не існує жодного нормативно-правового акту, який би передбачав необхідність для військових проходити МСЕК та встановлювати інвалідність для отримання протеза.
 Натомість для отримання протеза військові повинні мати:
 паспорт громадянина України (або посвідка на постійне/тимчасове проживання; посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту; тимчасове посвідчення громадянина України) та ідентифікаційний код;
 висновок військово-лікарської комісії;
 довідка про обставини травми від командира військової частини;
посвідчення учасника бойових дій (за наявності).
 Разом із цими документами потрібно заповнити і подати заяву про необхідність забезпечення протезом.
 Наголошуємо, що відсутність посвідчення учасника бойових дій не є підставою для відмови у забезпеченні протезом.
 Про алгоритм отримання протеза читайте за посиланням https://1ll.ink/owfh6.
Довідково. Протезування в Україні безоплатне і кожна людина, яка потребує забезпечення протезом може розраховувати на підтримку держави. Йдеться як про військових, ветеранів, цивільних, що постраждали внаслідок бойових дій, так і про всіх українців, яким потрібен протез.