Місцевий бюджет: з чим громада увійшла у новий бюджетний рік

03.02.2021

Рівень фінансової забезпеченості об’єднаних громад залишається одним із головних аспектів у питаннях визначення їх спроможності забезпечувати виконання тих завдань і функцій, якими вони наділені. Важливу роль у цьому відіграє фінансовий ресурс, з яким громада увійшла у новий рік. Так, у новий бюджетний 2021 рік Великосеверинівська територіальна громада увійшла з наявним фінансовим ресурсом у розмірі 8, 812 мільйонів гривень, у тому числі:
по загальному фонду у сумі 7,167 млн. грн., з них:
– залишок коштів за рахунок власних надходжень по Великосеверинівській сільській раді – 4,251 млн.грн., по Созонівській сільській раді – 24,9 тис. грн., по Високобайрацькій сільській раді-1,447 млн. грн.
– залишок коштів освітньої субвенції з державного бюджету Великосеверинівській сільській раді – 1,379 млн. грн.;
– залишок коштів додаткової дотації з державного бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти Великосеверинівській сільській раді – 8,9 тис. грн.;
– залишок субвенції з державного бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами Великосеверинівській сільській раді – 56,4 тис. грн.;
по спеціальному фонду 1,644 млн. грн., з них:
– залишок коштів за рахунок власних надходжень по Великосеверинівській сільській раді – 1475 млн. грн., по Созонівській сільській раді – 9,2 тис. грн., по Високобайрацькій сільській раді – 160,4 тис. грн.
Зазначені вільні залишки будуть використовуватись за принципом цільового використання бюджетних коштів відповідно до Бюджетного кодексу України та згідно розподілу постійною депутатською комісією з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, засідання якої відбудеться у першій декаді лютого поточного року.
Слід зазначити, що Великосеверинівська сільська рада є правонаступником кредиторської заборгованості від Созонівської сільської ради на суму 98, 54 тис. грн. (оплата за водопостачання, поточний ремонт дороги, автопослуги), яка повинна бути обов’язково погашена. Також на початку року Великосеверинівська сільська рада прийняла зобов’язання перед ДП Кіровоградським обласним автодором по виконанню капітального ремонту дороги по  вулиці Центральній у с. Високі Байраки на суму 784,4 тис.грн..

Інна Коробко, начальник фінансового відділу Великосеверинівської сільської ради