МОН розробляє варіант змішаної форми навчання

10.07.2020

Якщо епідеміологічна ситуація не налагодиться, діти, можливо, навчатимуться частково онлайн та частково офлайн. Міністерство освіти та науки розробляє варіант змішаної форми навчання, який можуть запровадити з 1 вересня 2020 року через пандемію коронавірусу.

Про це в інтерв’ю LB.ua розповів виконувач обов’язків міністра освіти та науки Сергій Шкарлет.

Водночас він заявив, що не уявляє дистанційного навчання для першокласників. «Я не уявляю собі, яким чином діти можуть піти дистанційно в перший клас. Можливо, якщо ситуація буде загострюватися, то буде знов дистанційний режим. Але першокласники повинні відчути всю соціалізацію в школі», — сказав виконувач обов’язків міністра.

Міносвіти розробляє запасні варіанти відновлення навчання. Один із них – змішана форма відвідування школи: частково онлайн та частково офлайн. «Можливо, будуть діти по змінах ходити. Потрібно напрацювати матеріали не лише безпечності санітарних умов, а ще й умов навчання для того, щоб діти отримували соціалізацію», – додав Шкарлет.

Він також розповів, що спілкувався з батьками, які проти дистанційної освіти, бо це «не зовсім освіти». «Якщо в родині один монітор і три дитини, у яких одночасно уроки, то як бути? Крім того, діти, якщо це молодша школа, потребують догляду. А батькам потрібно працювати. Звісно, батьки повинні сидіти з дитиною, але їм треба ще заробляти на життя. Це є величезна соціальна проблема», – вважає освітянин.