МОЗ: варто дослухатись до простих порад

24.12.2021

У Міністерстві охорони здоров’я оприлюднили поради, як захистити себе та рідних у період новорічних свят в умовах пандемії: радять не забувати про маски і не влаштовувати масштабних святкувань, обмежившись родинним колом, пише УНН.

Тож, щоб зимові свята не були зіпсовані захворюванням, зазначають у МОЗ, варто дослухатись до простих порад:

Дотримуйтеся профілактичних заходів. Правильно носіть маску, регулярно мийте руки, тримайте фізичну дистанцію в 1,5–2 метри, провітрюйте приміщення, уникайте скупчення людей.

Залишайтесь вдома, якщо захворіли. Святкуйте вдома, якщо ви або члени вашої родини погано себе почуваєте. Також варто звернутись до лікаря у випадку появи симптомів респіраторного захворювання та здати тест на COVID-19. Якщо ви не пройшли повний курс вакцинації, також краще уникнути масових святкувань та залишитися вдома.

Зробіть процес святкування максимально безпечним. Якщо ж плануєте збиратись у приміщенні, то не кличте багато гостей. Краще обмежитися колом рідних та близьких, без влаштування масових вечірок. Чим більше людей збирається – тим вище ризик зараження COVID-19. Якщо ви все ж таки плануєте запрошувати гостей, то враховуйте ризики: подумайте про те, чи має хтось із них супутні захворювання та чи всі вакциновані.

Якщо у вашій компанії для святкування є невакциновані, подумайте про те, як захистити від ризиків інфікування себе та їх. По можливості проводьте святкування на відкритому повітрі та з дотриманням фізичної дистанції. Також можна організувати віртуальну вечірку. Якщо проводите святкування у закритому приміщенні, то зважайте, що це сприятливе середовище для поширення COVID-19. Обов’язково робіть провітрювання, щоб не дати шансів навіть найменшим частинкам вірусу поширюватись.

Використовуйте індивідуальний посуд. Не користуйтеся спільними тарілками, склянками та іншим посудом. Своя тарілка та прибор – поруч з собою. Уникайте спільної їжі.

Робіть покупки в інтернеті. Віртуальний шопінг дозволить мінімізувати соціальні контакти та уникнути черг. Також у магазинах можна скористатися послугою самовивозу онлайн-замовлення, що також допоможе уникнути скупчення людей у передсвятковий час.

Відмовтеся від подорожей, якщо ви у групі ризику. Якщо ви належите до категорії людей із ризиком тяжкого перебігу коронавірусної хвороби (маєте хронічні захворювання чи вік 60+) або ж не вакцинувалися – відкладіть необов’язкові подорожі. Зважайте на те, що наразі все більше країн повідомляють про стрімке поширення нового штаму “Омікрон”, тому поїздки можуть нести додаткові ризики інфікування. У випадку необхідної/вимушеної подорожі – дотримуйтеся всіх протиепідемічних правил.

Доповнення

У Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) закликали, напередодні Різдва і Нового року, скасувати деякі з планів на святкові заходи – на тлі поширення в світі дуже заразного варіанту коронавірусу “Омікрон”.