Ми пам`ятаємо…

11.04.2018

11 квітня відзначається Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів.

Саме 11 квітня 1945 року американські війська вторглися на територію найбільшого табору, який мав назву Бухенвальд. В’язні Бухенвальду підняли інтернаціональне повстання, результатом якого стало ліквідування табору.

Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. Під час Другої світової війни в таборах смерті перебувало 18 мільйонів осіб, з них 5 мільйонів – громадяни Радянського Союзу. Біографії цих людей – це справжні уроки мужності для молодого покоління.  Щорічно в Україні до цього дня проводиться низка заходів.

Головним завданням під час підготовки  та проведення заходів у зв’язку з Міжнародним днем визволення в’язнів фашистських таборів є вияв шанобливого ставлення до представників старшого покоління, консолідація зусиль влади та громадянського суспільства навколо історії боротьби Українського народу за свою свободу у період Другої світової війни. У цей день увесь світ віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах, розташованих на території України.  Із року в рік, весняного дня, ми приносимо квіти до пам`ятників загиблим у роки війни. В закладах освіти та культури  проходить ряд заходів присвячених пам`яті жертв фашистських концтаборів.