На Кіровоградщині фахівці фіксують збільшення кількості випадків хвороби Лайма в порівнянні з минулим роком. Про це пише Точка доступу з посиланням на брифінг головної санітарної лікарки області Надії Оперчук.
Станом на 28 червня на Кіровоградщині зареєстрували 20 підтверджених випадків хвороби Лайма, з них 3 випадки серед дітей. За 5 місяців минулого року в області зареєстрували 1 випадок хвороби Лайма. До закладів охорони здоров’я області з приводу укусів кліщів станом на 28 червня звернулися 557 людей, що на 83% більше, ніж за весь період минулого року.
Крім того, при обстеженні зелених зон фахівці фіксують більшу заселеність кліщами, ніж в попередні роки. У лабораторії особливо небезпечних інфекцій дослідили 944 екземпляри кліщів, з них 139 інфіковані збудником хвороби Лайма.
Ми бачимо збільшення кількості кліщів. Так склалося внаслідок відсутності в області протикліщових обробок у місцях масового відпочинку людей, – зазначила Надія Оперчук. У травні у Кропивницькому провели акарицидну обробку територій чотирьох парків. Через місяць після обробки, фахівці лабораторного центру провели повторне обстеження цих місць на наявність кліщів. У парку імені Космонавтів та на території Гаю десантників нам вдалося відшукати поодинокі екземпляри кліщів. Разом з тим, на Козачому острові та лісопарку Біляївському жодного кліща після обробки не виявили. Це говорить про її ефективність. Проте, ми рекомендуємо провести повторну обробку восени.
Довідка. Хвороба Лайма або бореліоз – це інфекційне захворювання, спричинене бактеріями роду Borrelia, що передаються людині з укусом зараженого кліща. Захворювання характеризується переважним ураженням шкіри, нервової системи, опорно-рухового апарату і серця, нерідко приймає хронічний, рецидивний перебіг.