На Кіровоградщині карантин продовжено до 31 жовтня

02.09.2020

Згідно з рішеннями обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій дію карантинних обмежень на Кіровоградщині продовжили до 31 жовтня. Також на території Кіровоградської області встановлено “зелений” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 та продовжують здійснюватися протиепідемічні заходи, передбачені для даного рівня, відповідно до постанови КМУ від 22 липня 2020 року № 641 “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Cov-2”.
Нагадуємо, що на території області на період дії карантину забороняється:
– перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;
– перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні;
– самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації.
– у період з 00 год. 00 хв. 28 серпня 2020 року до 00 год. 00 хв. 28 вересня 2020 року забороняється в’їзд на територію України іноземцям та особам без громадянства, а також категорії осіб, які не підпадають під зазначену заборону, визначених пунктом 10і постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641(зі змінами).
Також відповідно до запровадженого на території області “зеленого” рівня епідемічної небезпеки та з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби забороняється:
– проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), а також діяльність кінотеатрів та закладів культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50 відсотків місць у кожному окремому кінозалі або залі. При цьому організатор заходу є відповідальним за дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра у разі проведення заходу із розміщенням учасників стоячи;
– здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб;
З 1 вересня до протиепідемічних обмежень, установлених для «зеленого» рівня епідемічної небезпеки, додатково забороняється на час дії карантину проведення концертів (крім тих, які проводяться закладами культури, для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності), дискотек, робота розважальних закладів (нічних клубів), діяльність закладів громадського харчування із організацією дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо).
Для зупинення розповсюдження коронавірусної інфекції та уникнення переходу області до жовтої зони, закликаємо жителів громади дотримуватись карантинних обмежень, маскового режиму в громадських місцях, користуватись антисептиком та дотримуватись соціальної дистанції.