На Кіровоградщині пройде місячник знищення вогнищ карантинних організмів

19.07.2021

З 19 липня по 19 серпня в області триватиме місячник знищення вогнищ американського білого метелика, амброзії полинолистої та повитиці польової. Відповідне розпорядження видане першим заступником голови обласної державної адміністрації 15 липня 2021 року № 513-р (завантажити).

Карантинні шкідливі організми в сільському господарстві завдають значної шкоди рослинам та рослинним продуктам. Проте не меншої шкоди деякі з них завдають і населенню.

Враховуючи алергенність пилку амброзії в суміші із пилком інших алергенних бур’янів (лобода, полин, осот, злакові) та соняшнику, пилок якого також є алергеном, і все це під час літньої спеки, період липень-серпень для алергіків стає нестерпним. Зрозуміло, що знищити все неможливо, але зменшити концентрацію пилку бур’янів в повітрі реально. Знищення рослин до фази цвітіння зменшує кількість пилку в повітрі та сприяє зменшенню кількості бур’янів на наступні роки.

На неалергенний карантинний бур’ян повитицю польову також необхідно звернути увагу. На сьогодні ним засмічені майже усі узбіччя доріг. Бур’ян-паразит, коріння та листя не має, тому й боротись складно. Рекомендовані заходи – випалювання (із дотриманням вимог протипожежної безпеки), застосування гербіцидів, стимулювання проростання насіння повитиці із подальшим знищенням сходів.

Американський білий метелик характеризується як винятково агресивний і небезпечний шкідник, здатний завдати великої шкоди багаторічним насадженням. Основні заходи полягають у зборі та знищенні гусениць і кладок яєць. Ефективним є знищення (обрізка та спалювання) гнізд разом з гусеницями до періоду появи гусениць V віку, коли вони покидають гнізда і розповзаються по кроні всього дерева.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській  області