У Кіровоградській ОВА за головування першого заступника начальника обласної військової адміністрації Павла Конопка відбулась нарада щодо ідентифікації самозаліснених ділянок та вжиття заходів із забезпечення ведення лісового господарства на таких ділянках.
Нарада проходила за участі керівництва органів місцевого самоврядування Кіровоградщини, Головного управління Держгеокадастру в області та Центрального лісового офісу ДП “Ліси України”, а також структурних підрозділів ОВА.
“Зволікання з виявленням та віднесенням ділянок до самозаліснених призводить до знищення самосійних природних лісів, чим завдається значна шкода екосистемі області. Тому з метою напрацювання алгоритмів дій стосовно виявлення самозаліснених земельних ділянок, вирішення питання щодо їх передачі до відповідного лісового господарства, визначення ділянок придатних для створення нових лісів і виникла необхідність нашого зібрання,” – зазначив Павло Конопко.
У свою чергу, начальник Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства (входять Вінницька, Черкаська та Кіровоградська області) Сергій Перов зауважив, що є два шляхи для збільшення лісистості області. Перший, це пошук територій, які придатні для лісорозведення, оскільки лісогосподарські підприємства вже вичерпали свій ресурс. А другий – це ідентифікація самозаліснених ділянок, які потім будуть включені до складу лісового фонду України.
“Цих ділянок в кожній області є дуже багато. І вони до цього часу необліковані. На нашу думку, це єдина гарна можливість збільшити лісистість областей. Але їх ми повинні ідентифікувати і призначити самозалісненими. Ця робота вже почала проводитись, але для цього повинен бути спільний алгоритм дій,” – підкреслив Сергій Перов.
У результаті, перший заступник начальника ОВА Павло Конопко дав доручення сформувати алгоритм дій по виявленню самозаліснених земельних ділянок та підготувати чіткі роз’яснення для територіальних громад для ідентифікації таких ділянок.
З початку року в рамках екологічної програми Президента України “Зелена країна” філіями ДП “Ліси України” в області створено лісових культур на площі майже 100 га. В результаті було висаджено 500 тисяч головних лісоутворюючих порід.
Пресслужба Кіровоградської ОВА