На Кіровоградщині стартує дитяча оздоровча кампанія

09.06.2021

Відповідно розпорядження голови Кіровоградської ОДА з 10 червня в області розпочинається кампанія з літнього оздоровлення та відпочинку дітей. З метою створення безпечних умов перебування дітей під час літнього оздоровлення та відпочинку Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області визначило заходи щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя. Перш за все це стосується безумовного дотримання суб’єктами господарювання вимог Державних санітарних правил розміщення, улаштування та експлуатації оздоровчих закладів, а також протиепідемічних заходів, передбачених постановами Кабінету Міністрів України та Головного державного санітарного лікаря України.

Так, готовими до роботи у літній оздоровчий період вважаються заклади оздоровлення та відпочинку, які відповідають вимогам діючого законодавства та забезпечили:

• належне медичне обслуговування;
  • наявність якісної питної води;
  • чистку та дезінфекцію систем водопостачання та резервуарів;
  • дієвий контроль за роботою харчоблоків, організацією харчування;
  • уклали договори про проведення дезінфекції, дезінсекції, дератизації та вивіз твердих побутових відходів;
  • привели у відповідність території та місця для купання дітей;
  • погодили примірні двотижневі меню;
  • виконали плани-завдання щодо покращення матеріально-технічної бази та створення безпечних умов оздоровлення та відпочинку дітей тощо.

Окрім того, з метою здійснення державного нагляду за дотриманням вимог законодавства у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення у дитячому закладі оздоровлення/відпочинку фахівці Держпродспоживслужби здійснюватимуть перевірки таких закладів протягом кожної зміни.

Важливим питанням при розміщенні дітей в закладах відпочинку є наявність медичної довідки встановленого зразка (форма 079/о «Медична довідка на школяра, що виїздить у дитячий оздоровчий заклад»), що має бути видана не пізніше, ніж за 3 дні до початку табірної зміни. Довідка має містити в тому числі дані про щеплення, результати огляду на педикульоз, інформацію про епідоточення, видана не пізніше, ніж за 3 дні до заїзду.

До того ж крім стаціонарних закладів оздоровлення на різних адміністративних територіях області можуть бути організовані інші види оздоровлення/відпочинку (дитячі наметові містечка тощо). Тому необхідно врахувати, що такий вид відпочинку може бути організований лише у відповідності до вимог Державних санітарних норм та правил влаштування, утримання та організації режиму діяльності дитячих наметових містечок, затверджених наказом МОЗУ від 07 лютого 2012 року №89.

За матеріалами головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області  http://kr.consumer.gov.ua/