На Кіровоградщині врожаю вже зібрано на 100% площ

17.11.2023

На сьогодні зернових і зернобобових культур вже зібрано на 100% всіх запланованих площ. Середня врожайність по області склала 50 центнерів з гектара. Загалом зібрано понад 4 млн. тонн. Про це повідомила під час брифінгу у Кіровоградській ОВА директорка департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова.

У нинішньому році погодні умови були сприятливішими, ніж у минулому, для збору врожаю. Тому жнивну кампанію вдалося завершити раніше. Врожаю достатньо для забезпечення харчових потреб населення нашої області. Крім того, щоб забезпечити наші переробні підприємства сировиною, достатньо зібрано і насіння соняшника, – зазначила Валерія Фурманова.

Також вона нагадала про реалізацію урядом грантових програм для фермерів на будівництво теплиць та на розвиток власного садівництва, ягідництва та виноградарства.

У цьому році цією можливістю скористались два виробники з нашої області. Один – на закладення фундукового саду у Кропивницькому районі, другий – на створення теплиці у Долинській громаді, – додала посадовиця.

Ознайомитися із умовами та правилами подачі заявки для отримання гранту можна:

на садівництво – тут
на теплиці – тут

Кіровоградська ОДА/ОВА