На Кіровоградщині збільшилась кількість випадків захворювання на хворобу Лайма, яка передається з укусом кліщів
Про це повідомила під час брифінгу головна державна санітарна лікарка області Надія Оперчук.
“Якщо у 2022 році був зареєстрований 61 випадок хвороби Лайма, з них – вісім серед дітей, то у 2023 році ми мали вже 80 випадків. І на сьогодні є два підтверджених випадки завхорювання”, – зазначила Надія Оперчук.
Вона додала, що зооентомологічний моніторинг на наявність кліщів у зелених масивах проводиться кожен рік. Якщо у 2023 році було досліджено 1138 екземплярів кліщів, і з них 152 були інфіковані. На даний час досліджено вже 600 кліщів, 100 з них виявились інфікованими.
У відео:
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
Пресслужба Кіровоградської ОВА