На всій території України з 23 вересня встановлено «жовтий» рівень епіднебезпеки

21.09.2021

У зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації з 00 год 00 хв 23 вересня 2021 р. встановлено «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території всіх регіонів України. Таке рішення прийняли на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій сьогодні, 21 вересня.

Відповідне зібрання щодо впровадження «жовтого» рівня та забезпечення виконання протиепідемічних вимог пройшло і в Кіровоградській ОДА під головуванням очільниці області Марії Чорної та за участі начальника Держпродспоживслужби Кіровоградщини Ігоря Бойчука.

Згідно з пунктами постанови Кабміну № 1236 зі змінами від 13.09.2021 у разі встановлення «жовтого» рівня епідемічної небезпеки застосовуються обмежувальні протиепідемічні заходи, зокрема забороняється:

• проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних тематичних та інших) заходів (у тому числі в розважальних закладах (нічних клубах) і закладах громадського харчування) за участю більше однієї особи на 4 кв. м площі будівлі чи території або наповненістю залів понад дві третини місць (розміщення здійснюється з дотриманням заповнення двох рядів відвідувачами і одним порожнім рядом) у кожному окремому залі;
  • приймання відвідувачів у кінотеатрах, інших закладах культури з наповненістю кінозалів або залів понад дві третини місць (розміщення здійснюється з дотриманням заповнення двох рядів відвідувачами і одним порожнім рядом) або понад 50% місць (розміщення здійснюється з дотриманням шахового порядку, зокрема для груп із двох осіб) у кожному окремому кінозалі або залі;
  • розміщення відвідувачів у закладах громадського харчування на відстані меншій, ніж 1,5 м за сусідніми столиками та більш як чотири особи за одним столом (без урахування дітей віком до 18 років), за умови, що відвідувачі заходять до закладу і пересуваються по ньому з вдягненими засобами індивідуального захисту;
  • відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім закладів освіти, в яких не менш як 80% працівників мають документ, що підтверджує отримання однієї дози чи повного курсу вакцинації, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія;
  • діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку одна особа на 10 кв. м загальної площі приміщення;

Водночас такі обмеження не застосовуються за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів), крім осіб молодше 18 років, та не менш як у 80% організаторів заходу (співробітників закладу) документа, що підтверджує отримання однієї дози вакцини чи повного курсу вакцинації, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області в межах наданих повноважень та в складі робочих груп продовжує здійснювати контроль за дотриманням протиепідемічних заходів, передбачених постановами Кабміну від 9 грудня 2020 року № 1236 та Головного державного санітарного лікаря України. З початку поточного року вже проведено 35 657 обстежень суб’єктів господарювання, виявлені порушення при 4 229 обстеженнях (11,9%). За порушення карантину суб’єктам господарювання надано 4 229 попереджень та пропозицій щодо їх усунення, складено 438 протоколів за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області