Неінфекційні захворюваня. Щоб уникнути проблем з щитовидною залозою

18.09.2018

залоза

Щитовидна залоза – важливий орган людини, він відповідає за вироблення гормонів, що регулюють метаболізм. Хочете схуднути? Перепробували всілякі дієти, спортивні вправи, проходили курс антицелюлітного масажу, відвідували басейн, тренажерний зал і все безрезультатно. Можливо, що причина зайвих кілограмів криється в щитовидці.

Загальновідомо, що щитовидна залоза сприяє виробленню такого мікроелемента як йод і йодовмісних гормонів, які сприяють нормальній регуляції обміну речовин і впливають на ріст деяких клітин. Саме щитовидна залоза стежить за нормалізацією обмінних процесів в організмі. Тому, коли ми набираємо зайву вагу, дуже частою причиною є захворювання щитовидної залози, нестача йоду в організмі і т. д.

Так, саме, щитовидка сприяє виробленню двох основних регуляторів обміну речовин – це гормон трийодтиронін (його ще називають Т3) і (Т4) або тироксин. При порушень функцій перерахованих вище гормонів людський організм починає відчувати голод, знижується метаболізм і тоді вже не вся їжа починає перероблятися в енергії. І незабаром з’являються жирові надлишки на талії, стегнах, сідницях, животі і в будь-яких інших місцях тіла.

Багато «старанно» беруться за справу і починають скуповувати перші-ліпші ліки при щитовидці. В результаті – починаються проблеми зі здоров’ям, а до наявних зайвим кілограмам додаються ще й інші. Тому запам’ятайте, що при захворюванні щитовидної залози займатися самолікуванням категорично забороняється!

Що робити в такому випадку? Першим ділом зверніться до лікаря-ендокринолога, пройдіть УЗД, здайте аналізи на стан Т3 і Т4 і перейдіть на лікувальне харчування. Так звана щитовидна дієта повинна включати в себе мінімальну кількість «шкідливих» жирів. Увімкніть продукти багаті йодом, овочі, фрукти, намагайтеся скоротити кількість продуктів містять трудноусваемие вуглеводи і простежте за тим, щоб у раціоні було достатньо білкової їжі.

Харчування при захворюванні щитовидної залози

Дотримуючись дієти при щитовидці (розробленої кваліфікованими фахівцями), а також при дотриманні всіх рекомендацій лікарів-ендокринологів можна налагодити обмінні процеси в організмі. При цьому дуже важливо розуміти, що будь-які добре рекламовані дієти для схуднення, можуть привести до зворотного ефекту і стати причиною затяжного захворювання.

Тобто харчування при щитовидці (що є для щитовидки, щоб схуднути) допоможе не тільки позбавити від зайвих кілограмів, але і нормалізувати обмінні процеси, зміцнити здоров’я і улучити самопочуття, а головне не дасть можливість набрати зайву вагу. Дієта при щитовидці повинна включати морепродукти, а також фрукти, овочі, горіхи, насіння, багаті йодом, вітамінами і мінералами, які будуть сприяти нормальній роботі щитовидної залози .

Тому спеціальна дієта і щитовидка повинні допомогти нашому організму впоратися із зайвими кілограмами. Дієти для щитовидки, безперечно, існують. Але, перш ніж вибрати ту або іншу дієту, знайдіть час і відвідайте лікаря-ендокринолога, який допоможе вибрати відповідне лікувальне харчування з урахуванням вашої фізіології і саме вашого захворювання.

Загальні рекомендації людям із захворюванням щитовидної залози

Дуже важливо пам’ятати, що основною причиною захворювання щитовидної залози є нестача йоду . Крім того, зниження білкової і збільшення вуглеводної їжі, зниження молочних продуктів, морепродуктів, а також екологічний фактор, хронічні захворювання, опромінення, стреси, хронічна втома – все це не кращим чином позначається на здоров’ї щитовидної залози.
    Достатня кількість корисного йоду ми отримуємо з їжею, тому дієта для щитовидки є основою лікування щитовидної залози, але скласти або підібрати її вам повинен фахівець. Якщо дієта при щитовидки рекомендує харчуватися невеликими порціями кілька разів на день, а сам хворий їсти не хоче, в такому випадку, його не треба змушувати. Намагайтеся харчуватися різноманітно! Виключіть по можливості сіль, замінивши її зеленню, в якій теж міститься натрій хлор. Рекомендується хворим давати легку їжу, супи-пюре, соки, йогурти, морепродукти, фрукти, овочі та зелень. Під час їжі їжу ретельно пережовувати (не менше 32 разів) при цьому, не запиваючи чаєм або водою. Шкідливо є сильно холодну або дуже гарячу їжу. Загальновідомо, що прихильники сироїдіння, зазвичай не страждають браком йоду, мають струнку фігуру і прекрасне здоров’я. Постарайтеся відмовитися від смаженої, копченої та жирної їжі. Щитовидка і дієта повинна грунтуватися на продуктах, насичених йодом. Переважно готувати їжу на пару або варити. Але не переварювати, так як йод, при високих температурах не зберігається в їжі.

Дієта при щитовидній залозі

Що потрібно їсти при щитовидці? Дотримуватися основні принципи лікувального харчування, які не мають на увазі однозначні обмеження в їжі. Замінювати одні продукти іншими необхідно поступово.

Чого не можна їсти при щитовидці так цього солодкого (цукерки, печиво, солодощі, цукор – постарайтеся виключити!). Дієта при захворюванні «щитовидка» обов’язково повинна виключати солодких газованих напоїв, алкогольних напоїв, тістечок, тортів, хлібобулочних виробів, жирні і смажені продукти (варто скоротити або взагалі виключити з їжі), а також постарайтеся виключити консервовану їжу, оцет, кава, спеції, морозиво.

А ось що можна їсти при щитовидці так це морепродукти (печінка тріски, морську рибу, кальмари, морську капусту). Морепродукти – основна їжа, яка, до того ж, допоможе схуднути при щитовидці. Постарайтеся замінити м’ясо рибою. Морепродукти повинні з’являтися, як мінімум, три рази на тиждень.

Дієта при щитовидки повинна, окрім морепродуктів, також включати в себе велику кількість свіжих овочів, зелені, фруктів. А ось солодощі замініть сушеними фруктами. сухофруктами, горіхами, насінням та продукцією бджільництва. «Слабка» щитовидка? Дієта, складена фахівцем, повинна це враховувати і обов’язково містити овочі та фрукти, такі як: хурма, чорноплідна горобина, яблука, фініки, смородина, фейхоа, чорнослив, вишня, картопля, огірки, морква, буряк, баклажани, капуста, редис, помідори, часник, цибуля, зелень, салат.

Дієта при щитовидки повинна включати зміст круп, особливо, таких як пшоно і гречка.

І, звичайно ж, так звані «дієти на щитовидці» обов’язково повинні містити білкову їжу і знежирені молочні продукти харчування, такі як м’ясо, сир, сир, кефір, яєчний жовток та інші.