Невдовзі розпочинається період масового цвітіння амброзії полинолистої

21.07.2022

Погодні умови в цьому році дуже сприятливі для розвитку бур’янів, в тому числі і амброзії полинолистої. Зараз рослини амброзії знаходяться на початку стадії бутонізації. Розпочинає цвісти амброзія полинолиста в нашій зоні в кінці липня. Період масового цвітіння припадає на серпень-вересень. Тому всі зусилля повинні бути направлені на знищення амброзії саме зараз – до цвітіння, щоб не допустити утворення пилку та масової його концентрації у повітрі, плодоношення та засмічення ґрунту.

Найбільш ефективний метод боротьби з амброзією – видалення рослин разом з корінням. На клумбах та присадибних ділянках найкраще саме виривати рослини. На посівах сільськогосподарських культур проти амброзії застосовуються гербіциди, ефективні проти однорічних дводольних бур’янів. Скошування на низькому рівні рослин амброзії безпосередньо перед цвітінням також буде ефективним методом боротьби. Так мінімізується здатність до відростання рослини.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звертається до всіх осіб, суб’єктів господарювання та жителів Кіровоградщини із закликом провести роботи по знищенню рослин амброзії та недопущення її масового цвітіння на території області.

Довідково. Амброзія полинолиста – це однорічна яра рослина. Вона розмножується насінням, яке утворюється в великій кількості. Бур’ян значно збіднює грунт, пригнічує та витісняє сільськогосподарські рослини, що спричиняє значні втрати врожаю. Саме через це амброзію полинолисту віднесено до карантинних організмів. Крім того, пилок амброзії полинолистої є сильним алергеном. Потрапляючи до органів дихання, в очі, ніс, бронхи, викликає алергічне захворювання – поліноз, сльозотечу, погіршується зір, підвищується температура тіла, з’являється кашель, головні болі. У хворих на астму викликає приступи хвороби.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області