Новації законодавства в сфері охорони здоров’я.

31.05.2018

3005180201

Голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко взяв участь у засіданні регіональної платформи розвитку місцевого самоврядування на тему: “Новації законодавства в сфері охороні здоров’я. Особливості впровадження медичної реформи. Реформа сільської медицини”. У обговоренні питань взяли участь народний депутат Олександр Горбунов, голова облради Олександр Чорноіваненко, перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко, керівники органів місцевого самоврядування та фахівці галузі охорони здоров’я. Засідання відбулося під      керівництвом міського голови Кропивницького Андрія Райковича.

На початку наради Сергій Кузьменко підкреслив, що питання реформування галузі охорони здоров’я сьогодні є надзвичайно актуальним. На Кіровоградщині впроваджуються зміни в рамках державної реформи первинної ланки медицини: пацієнти укладають декларації з лікарями, комунальні медичні заклади трансформуються в неприбуткові комунальні підприємства, а з наступного кварталу у деяких закладах первинки розпочнеться впровадження нової системи фінансування. На сьогодні майже 158 тисяч жителів області вже підписали декларації з лікарями.
    Голова облдержадміністрації також наголосив, що за кілька років на Кіровоградщині реалізовано чимало проектів з оновлення медичної інфраструктури, покращення матеріально-технічного бази закладів: сотні мільйонів гривень інвестовано в оновлення дитячої обласної лікарні, у капітальні ремонти поліклініки та корпусів обласної лікарні, у реконструкцію обласного госпіталю для ветеранів війни. Також відкрито нову сучасну операційну в обласному кардіологічному диспансері. У рамках проекту “Здоров’я наших дітей” капітально відремонтовано низку дитячих та пологових відділень в лікарняних закладах районів області. Керівник ОДА принагідно подякував керівникам територій за спільну роботу з реалізації зазначеного проекту.
   Повертаючись до питання змін в первинній ланці охорони здоров’я, Сергій Кузьменко нагадав, що в області заплановано збудувати 18 нових сільських лікарських амбулаторій, придбати для них сучасне обладнання та санітарний транспорт. Керівник ОДА зауважив, що вже виконано підготовчу роботу – відведення земельних ділянок та виготовлення проектно-кошторисної документації. Після того, як надійде фінансування з державного бюджету, буде розпочато реалізацію цього масштабного проекту.
“Переконаний, що ми успішно пройдемо процес реформування первинної ланки галузі охорони здоров’я, – підсумував Сергій Кузьменко. – Кожна людина має право обрати свого лікаря, з яким оформить договірні відносини, а держава повинна виділити кошти лікарю на кожного пацієнта”. Голова облдержадміністрації також закликав керівників органів місцевого самоврядування до спільної роботи у реалізації проектів з оновлення закладів охорони здоров’я.
     Учасники засідання розглянули два основних питання. Про основні законодавчі акти та документи щодо змін в діяльності системи охорони здоров‘я, а також підвищення доступності та якості медицини в сільській місцевості і особливості автономізації закладів охорони здоров‘я поінформував заступник директора профільного департаменту ОДА Олександр Скрипник. Про новий порядок надання первинної медико-санітарної допомоги, вибір пацієнтами сімейного лікар та підписання з ними декларації доповіла керівник профільного управління міськради Кропивницького Оксана Макарук.
     Голови ОТГ, міських, селищних та сільських рад, які брали участь у засіданні, озвучили проблемні питання роботи закладів охорони здоров’я і реформування галузі та обговорили з народним депутатом, керівництвом області і фахівцями галузі шляхи їх вирішення.