Нові зміни та фінансування програми «ПРИХИСТОК» у 2024 році

19.01.2024

Середня кількість власників житла у Кіровоградській області, які прихистили внутрішньо переміщених осіб та подали заяви на отримання компенсації по соціальній програмі “ПРИХИСТОК” досягла 4,4 тисяч осіб. Зазначимо, що кількість вимушених переселенців, розміщених в оселях власників житла на Кіровоградщині складає 12,9 тисяч осіб. Загальна сума відшкодувань (з березня 2022 по листопад 2023 року) власникам домогосподарств склала 154,1 мільйонів гривень.

Нещодавно прийнята Постанова Кабінету Міністрів України від 29.12.2023 року Nº 1413 внесла зміни до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, який регулює головна урядова соціальна програма “ПРИХИСТОК”.

Зміни включають заміну донора фінансової підтримки проєкту на кошти Представництва УВКБ ООН в Україні у сумі 10 мільйонів доларів США. Додатково внесені зміни підняли суму компенсації за кожен людино-день до 14,77 гривень (порівняно з попередніми 30 гривень на опалювальний період), а також посилена відповідальність органів місцевого самоврядування за достовірність інформації від власників домогосподарств. Такі зміни в програмі “ПРИХИСТОК” дають можливості для покращення умов тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб та створення більш ефективного механізму надання соціальної підтримки власникам житла.

Пресслужба Кіровоградської ОДА/ОВА