Новини енергетичного фронту

26.07.2023

Стан енергосистеми України:
🔹 вчора ввечері пік споживання був на 4% більшим, ніж у понеділок
🔹росіяни пошкодили магістральну лінію електропередачі на сході
🔹через негоду є відключення споживачів в 11 областях України
ДОКЛАДНІШЕ:
Вчора одна з магістральних ліній електропередачі, яка забезпечувала передачу електроенергії від електростанції на сході країни, була пошкоджена обстрілами росіян. Тривають відновлювальні роботи.
СПОЖИВАННЯ
Вчора ввечері, 25 липня, пік споживання був на 4% більшим, ніж у понеділок і зафіксований о 18:50.
Для енергосистеми це потужність кількох теплових енергоблоків, які мають включатися додатково і кількість яких через ремонти суттєво обмежена.
Спека у деяких регіонах спадає і це привід для того, щоб зменшити використання кондиціонерів. Це дозволить знизити навантаження на енергосистему, яка відновлюється після завданих росіянами масованих ракетних та дронових ударів. Чим економніше використовуєте електроенергію, особливо у вечірні години, тим менше додаткових енергоблоків доводиться включати і тим більше часу у них для відновлення.
ЯК ДОПОМОГТИ ЕНЕРГОСИСТЕМІ
Ощадливо споживайте електроенергію, особливо ввечері з 16:00 до 23:00:
🔹охолоджуйте приміщення не нижче 23˚С;
🔹вимкніть потужні електроприлади або користуйтеся ними по черзі;
🔹переносьте користування електроприладами на ранкові, денні або нічні години доби;
🔹вимикайте світло, коли виходите з приміщення.
ВИРОБНИЦТВО ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ
Тривають активні ремонти на багатьох теплових та гідроелектростанціях, а також на деяких атомних енергоблоках. Енергоблоки, які зазнали масованих ракетних та дронових ударів росіян, мають максимально відновитися до нового опалювального сезону, коли потреба в електроенергії буде значно вищою. Тому доступні потужності в енергосистемі для забезпечення попиту на електроенергію упродовж доби суттєво обмежені, особливо у вечірні години.
ЕКСПОРТ/ІМПОРТ
Сьогодні здійснюється імпорт електроенергії зі Словаччини з 8:00 до 9:00 до 106 МВт та у вечірні години максимального споживання 17:00 до 23:00 потужністю до 350 МВт, а також з Молдови з 21:00 до 24:00 до 5 МВт.
Експорт відсутній.
МЕРЕЖІ ОБЛЕНЕРГО
Через негоду є відключення споживачів у Вінницькій, Волинській, Закарпатській, Кіровоградській, Івано-Франківській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій та Чернігівській областях. Триває відновлення живлення.
Через бойові дії та з інших причин загалом знеструмленими залишаються 411 населених пунктів. Відновлення живлення відбувається з дозволу військових та за безпекової ситуації.

363336207 683801890455306 3067637569056859837 N