Новини енергетичного фронту

07.08.2023

Стан енергосистеми України:
– у суботу, 5 серпня, був найбільший максимум споживання за всі вихідні літа. У порівнянні з попередніми вихідними він був на 10,7% вищий;
– Укренерго відновило частину обладнання на одній з підстанцій на північному сході країни;
– через негоду є знеструмлення у 276 населених пунктах в 11 областях України, через бойові дії загалом знеструмлений 451 населений пункт.

У суботу, 5 серпня, найбільший максимум споживання був на 10,7% більшим, ніж у попередні вихідні. Для енергосистеми це потужність понад 5 теплових енергоблоків, які мали додатково включитися.
Крім цього, максимум споживання був на 1,5% вищий, ніж у робочий день п’ятниці, що нетипово для вихідних. Причина – аномальна спека та активне використання кондиціонерів. Таке високе споживання – суттєве навантаження на енергосистему, оскільки через масштабні ремонти на багатьох електростанціях можливість залучати додаткові потужності суттєво обмежена.

ЯК ДОПОМОГТИ ЕНЕРГОСИСТЕМІ
Ощадливо споживайте електроенергію:
– охолоджуйте приміщення не нижче 23˚С;
– вимкніть потужні електроприлади або користуйтеся ними по черзі;
– переносьте користування електроприладами на ранкові або нічні години доби;
– вимикайте світло, коли виходите з приміщення.

ВИРОБНИЦТВО ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ
У п’ятницю вдень, 4 серпня, вийшов з планового ремонту один атомний енергоблок. Водночас вже у суботу в ремонт пішов аналогічний за потужністю інший атомний енергоблок. У серпні – найбільша кількість енергоблоків у ремонтах, тому можливості виробництва електроенергії обмежені, особливо у вечірні години.

ЕКСПОРТ/ІМПОРТ
Сьогодні здійснюється імпорт електроенергії зі Словаччини упродовж всієї доби з максимальною потужністю до 350 МВт, а також з Молдови з 9:00 до 9:00 та 17:00 до 23:00 до 40 МВт.
Експорт відсутній.

РЕМОНТИ
Відновлено частину обладнання на одній з підстанцій у північно-східному регіоні. У підстанцію ворог випустив дві ракети під час масованих обстрілів восени минулого року, суттєво пошкодивши ключове обладнання. Часткове відновлення обладнання підвищило надійність передачі електроенергії магістральними мережами для споживачів. Для повного відновлення функціоналу підстанції необхідно більше часу. Роботи тривають.

МЕРЕЖІ ОБЛЕНЕРГО
Через бойові дії загалом знеструмленими залишаються 451 населений пункт. Внаслідок обстрілів росіянами є нові пошкодження у мережах на Сумщині, Харківщині та Херсонщині. Відновлення живлення відбувається за безпекової ситуації та з дозволу військових.

Через негоду є знеструмлення у 276 населених пунктах у Волинській, Житомирській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Івано-Франківській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій та Чернігівській областях. Відновлення живлення триває.

Photo 2023 08 07 13 57 24

Укренерго