Обласна держпродспоживслужба інформує

02.08.2021

Вступили в дію положення закону, згідно з якими споживач має право отримати в електронному вигляді експлуатаційні документи на технічно складні побутові товари. Нагадаємо, у липні поточного року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до ЗУ «Про захист прав споживачів» щодо гарантійних зобов’язань в електронному вигляді».

Законом передбачена можливість доступу споживачів до експлуатаційних документів на технічно складні побутові товари (паспорта або будь-якого іншого документа, що додається до товару) в електронному вигляді на офіційному вебсайті виробника. У разі надання гарантійних зобов’язань в електронному вигляді виробник забезпечує можливість реєстрації придбаного товару на офіційному вебсайті виробника в установленому ним порядку.

Слід зазначити, що на прохання споживача реєстрація технічно складних побутових товарів на офіційному вебсайті виробника та оформлення гарантійних зобов’язань в електронному вигляді здійснюються продавцем під час продажу таких товарів. Проте при бажанні у споживача залишається можливість отримати відповідні експлуатаційні документи на технічно складні побутові товари в паперовому вигляді.

Варто зауважити, що виконання суб’єктами господарювання вимог Закону напряму пов’язане з одним із головних пріоритетів системи захисту прав споживачів – права на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору.

Джерело:http://kr.consumer.gov.ua/