Оновлено перелік лікарських засобів та медвиробів, які підлягають реімбурсації (Програма “Доступні ліки”)

22.08.2023

Відповідний наказ “Про затвердження Переліків лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 10 серпня 2023 року” опубліковано на сайті МОЗ.
 Наказ набирає чинності з 31 серпня 2023 року. Ознайомитися з ним можна за посиланням https://cutt.ly/BwhFSukp.
Завдяки розширенню програми реімбурсації  пацієнти з діабетом І типу можуть отримувати тест-смужки для визначення рівня глюкози в крові.
Паліативні хворі можуть отримувати знеболювальні лікарські засоби.
Вартість даних медичних виробів та ліків аптекам відшкодовуватиме Національна служба здоров’я України.
 Тест-смужки для визначення рівня глюкози в крові для індивідуального глюкометра застосовують хворі з встановленим діагнозом “Цукровий діабет першого типу”.
 На час перехідного періоду тест-смужки відпускатимуться за паперовим рецептом. А з жовтня 2023 року – лише за електронним рецептом.
 Знеболювальні лікарські засоби для паліативних пацієнтів застосовують люди з важкими, часто невиліковними захворюваннями. Наприклад, онкологія у ІІІ-ІV стадії, ВІЛ-інфекція/СНІД, туберкульоз у пізній стадії, вроджені вади розвитку, серцево-судинні, неврологічні, атрофічно-дегенеративні та інші прогресуючі захворювання.
 Знеболювальні для паліативних хворих відпускатимуться відразу лише за електронним рецептом.
У програму реімбурсації додано Морфін (Morphine): гранули, розчин і таблетки.
Загалом оновлений реєстр включає 411 лікарських засобів, 72 – препарати інсуліну, 9 – комбінованих лікарських засобів, 23 – медвироби (тест-смужки).
Отримати препарати і медвироби за оновленим реєстром можна буде з 31 серпня.