Опубліковано деталі нових програм держпідтримки: відшкодування за пошкодження посівів, зрошення, гречка та картопля

15.04.2021

Окрім 5 класичних напрямів підтримки сільгоспвиробників, які фінансуються з бюджету країни, у 2021 році з’явилося ще шість нових програм. Про це йдеться в матеріалі Agropolit.com. Варто зазначити, що презентовані програми суттєво змінилися під час фінального обговорення. Зміни торкнулися як фінансової частини, так і умов отримання держпідтримки.

Під час засідання Уряду (7 квітня 2021 року) було ухвалено постанову, яка розширює державну підтримку сільгоспвиробників на 2021 рік. Держпідтримка була доповнена шістьма новими програмами. Таке рішення ухвалено в рамках реалізації Закону України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки аграріїв.

До нових програм держпідтримки потрапили:

  • державна підтримка страхування сільськогосподарської продукції;
  • відшкодування втрат від повного пошкодження посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
  • державна підтримка сільгоспвиробників, які використовують меліоровані землі;
  • державна підтримка виробників органічної сільськогосподарської продукції;
  • державна підтримка виробників картоплі;
  • державна підтримка сільгоспвиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь (гречка).

Детальніше про нові умови отримання бюджетної допомоги читайте у матеріалі: Держпідтримка аграріїв 2021: агрострахування, посуха, зрошення, картоплярство, органічна продукція та гречка