Органи місцевого самоврядування наділені повноваженнями щодо контролю за додержанням законодавства про працю

20.03.2018

Про це під час апаратної наради  в обласній державній адміністрації повідомила заступник начальника Управління Держпраці в області Оксана Харченко.
Вона нагадала, що з 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким органам місцевого самоврядування делеговано розширені повноваження у сфері контролю за дотриманням суб’єктами господарювання законодавства про працю. Виконавчі органи міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад не лише здійснюють контроль, а також мають право накладати штрафи за порушення законодавства про працю та зайнятість населення.
Окрім цього, зазначені органи влади мають можливість самостійно вводити посади інспекторів праці. До їх повноважень відноситься здійснення державного контролю за додержанням законодавства у частині легалізації трудових відносин, мінімальних державних гарантій в оплаті праці та своєчасності виплати заробітної плати. Голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко закликав керівників місцевих органів виконавчої влади, посадових осіб органів місцевого самоврядування голів міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад активізувати роботу стосовно створення посад інспекторів праці.
Джерело: http://www.kr-admin.gov.ua