Особливості надання житлових субсидій в період карантину

06.04.2020

25 березня 2020 року Урядом прийнято постанову за №247 «Про особливості надання житлових субсидій».
Це рішення Уряду суттєво посилює програму житлових субсидій та соціальну підтримку найменш захищених категорій громадян в умовах карантину.
Зокрема, вищезазначеною постановою Кабінету Міністрів України встановлено наступні заходи в частині надання житлових субсидій населенню.
1. Заборону на період карантину припинення надання житлової субсидії, за винятком випадків, коли унеможливлюється її надання ( у разі зміни місця реєстрації проживання та смерті одинокої особи).
2.Призначення у травні 2020 року житлової субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019-2020 років, без звернень громадян. Ця норма стосується і домогосподарств, яким було призначено субсидію за рішенням комісії на підставі акта обстеження умов проживання, за умови, що у домогосподарстві не відбулося змін, які впливають на право на отримання субсидії (наприклад: зміни у складі сімї тощо).
3.Врахування до доходу осіб, звільнених з роботи під час карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України, які зареєструвалися в службі зайнятості, допомоги по безробіттю замість заробітної плати, яку вони отримували за попереднім місцем роботи.
За зверненням Мінсоцполітики до Державного центру зайнятості при зверненні таких осіб центри зайнятості будуть видавати довідки про перебування на обліку та про розмір призначеної допомоги по безробіттю.
Призначення субсидії буде проводиться на підставі заяв таких осіб.
4.Збільшення на 50% соціальних нормативів користування окремими комунальними послугами в місяцях дії карантину (електропостачання на освітлення, газопостачання на газову плиту, колонку, холодне водопостачання та водовідведення).
Враховуючи, що постанова Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2», набула чинності з 12 березня 2020 року, збільшені соціальні нормативи споживання комунальних послуг мають бути застосовані при розрахунку розміру субсидії починаючи з березня 2020 року.
Тому, перерахунок розміру житлових за березень буде проведено у квітні 2020 року та здійснено доплату.
Соціальні нормативи споживання для отримувачів субсидій з березня 2020 року на період карантину складуть: електроенергія: від 105 кВтг (було 70квт) в залежності від складу сімї; газопостачання: 8,1 куб. метра (було5,4 куб.м) або 15,75 куб. метра (було 10,5 куб.м)на одну особу; холодне водопостачання, водовідведення: 5,4 куб. метра на одну особу (було 3,6 куб.м).
5.Відтермінування до закінчення карантину зміни базової норми плати за житлово-комунальні послуги отримувачам житлової субсидії з 15% до 20%, яку було передбачено з травня 2020 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2019 року №878 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848 і від 27 липня 1998 року №1156». Жодна людина, яка потребує соціальної допомоги, не залишиться без захисту.
Довідково: житлову субсидію у 2020 році в області нараховано на суму 308,3 млн.грн., (в тому числі спрямовано на виплату готівки 259,5 млн.грн. у грошовій безготівковій формі 48,8 млн.грн.)
Житлову субсидію за березень 2020 року отримають 85,8 тис. домогосподарств (21%) у грошовій безготівковій формі – 10,9 тис. домогосподарств області на суму 13,6 млн.грн.; готівкою – 74,9 тис.домогосподарств на загальну суму 78,0 млн.грн.
Середній розмір субсидії у березні – 1067,49 грн. (у готівковій формі 1041,19 грн., у безготівковій 1247,47 грн.). Субсидію на тверде паливо та скраплений газ нараховано 11,1 тис.домогосподарств на суму 37,6 млн.грн. Середній розмір субсидії на тверде паливо та скраплений газ 3400,9 грн. Виплата житлової субсидії готівкою за березень 2020 року розпочата з 1 квітня 2020 року. Кошти на виплату житлової субсидії готівкою надходять своєчасно, заборгованість з виплати відсутня.