ОТГ – реальний механізм і можливість змінити якість життя громад

05.12.2017

Під час традиційної щопонеділкової апаратної наради голова облдержадміністрації загострив увагу на подіях минулого тижня, серед яких був Форум регіонального розвитку “Об’єднані територіальні громади Кіровоградщини: виклики, успіхи та перспективи”. Сергії Кузьменко подякував організаторам та учасникам Форуму за якісну підготовку та проведення заходу.
“Ми говоримо про найуспішнішу реформу в нашій державі – реформу децентралізації. Два роки тому ми ні на кого не тиснули і нікого не змушували до об’єднання. Ми чекали поки люди вникнуть в суть реформи, поки керівники територій стануть на чолі цього процесу і зрозуміють, які переваги отримає ОТГ”, – наголосив очільник області. Нині в області створено 16 ОТГ, у 13 з яких відбулися перші вибори. Цей процес триватиме й надалі.
Сергій Кузьменко вкотре підкреслив, що об’єднані громади створюються не задля кількості і звітності. “ОТГ – це реальний механізм і можливість змінити якість життя людей” ,- підкреслив він. При цьому процес створення ОТГ підкріплює низка інших реформ, що нині впроваджуються в державі. Як приклад, реформа охорони здоров’я дає можливість уже у 2018 році підсилити первинну ланку медицини, створивши мережу амбулаторій. Лише Кіровоградщина отримає близько 100 млн. грн. на спорудження нових амбулаторій, їх матеріально-технічне та транспортне забезпечення.
“Від початку старту реформи децентралізації Кіровоградщина отримала додаткові 54 млн. грн. із державного бюджету на підтримку ОТГ. Це ті ресурси, які не можливо було б отримати без процесу створення об’єднаних громад. Ці кошти спрямовано на вирішення нагальних потреб громад – покращення стану доріг, освітлення вулиць, дитсадків, лікарень, амбулаторій тощо”, – зауважив голова облдержадміністрації.
Сергій Кузьменко зауважив, що підтримуватиме тих керівників РДА, які дбатимуть не про власні повноваження, а про успіх країни і всіляко сприятимуть створенню спроможних територіальних громад.

За матеріалами сайту http://www.kr-admin.gov.ua