Пакунок малюка

06.06.2024

В Україні кожна сім’я, у якій народилася дитина, може отримати від держави «Пакунок малюка» – бебі-бокс для новонароджених. Він містить усе необхідне для догляду за малюком у перші місяці його життя – це понад 90 якісних речей: підгузки, ковдри, одяг, рушник, іграшки та інші необхідні засоби.

У 2024 році Міністерство соціальної політики України оновило вміст цього боксу. Минулого року були проведені публічні консультації з молодими родинами, у яких з’явилися діти. Молоді батьки радо поділилися своїм досвідом, щоб вони змінили чи додали до бебі-боксу, відштовхуючись від свого досвіду появи новонародженого у родині.

Тепер у оновлений “Пакунок малюка додали товари, які мають попит, наприклад, багаторазові вологостійкі пелюшки, теплі речі.Також збільшили розмір пледа-ковдри ії зменшили кількість одягу малого розміру, з якого малята швидко виростають.

Крім того, у новому пакунку малюка додана книжка “Від народження до року”, яку розробили і надрукували партнери міністерства – ЮНІСЕФ. Це практичний порадник для всіх батьків новонароджених, який взяв найкраще зі світового досвіду і об’єднав зі знаннями українських експертів та експерток.

Отримати “Пакунок малюка” можна отримати в пологовому будинку після народження дитини.

Якщо в цей момент там відсутній бебі-бокс, протягом 30 календарних днів із дня народження дитини можна подати заяву на його отримання: до органів соціального захисту населення або до Центру надання адміністративних послуг за місцем проживання чи перебування.

Якщо дитина народилася у пологовому, але на момент виписки там не було “Пакунка малюка”, необхідні такі документи:

  • Заява про надання «Пакунка малюка»;

  • Свідоцтво про народження дитини.

За інформацією Міністерства соціальної політики України