Пасічникам на замітку

01.02.2019

пасычник

З приходом весни у фізичних осіб, які займаються бджільництвом, кожний рік виникає безліч питань пов’язаних  з даною галуззю. В першу чергу – це проведення ревізії бджолосімей на пасіці після зимівлі.         Кіровоградське районне управління  Головного управління Держспоживслужби в Кіровоградській області звертає увагу власників бджолосімей, що в першу чергу необхідно пройти реєстрацію і перереєстрацію в державних ветеринарних закладах за місцем проживання. Після проведеної реєстрації пасіки господар отримує дозвіл на кочівлю бджолосімей в разі необхідності.

Болючим питанням для пасічників залишається обробка медоносних сільськогосподарських (ентомофільних) культур отрутохімікатами, що призводить до загибелі великої кількості бджолосімей. У нормативних документах наголошується, що фізичні чи юридичні особи зобов’язані не пізніше, як за три доби до початку обробку культур через ЗМІ попередити населення. При цьому повідомляється  дата обробки, назва препарату, ступінь і термін дії токсичності препарату. Обробка повинна проводитись  у період   відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Формально фермери проводять таку роботу, але на жаль інформація про обробку полів не доходить до пасічників. Тому пасічникам необхідно зустрічатися  з власниками, які вирощують ентомофільні рослини, і залишати їм свої реквізити (адресу чи номер телефону). Це може зробити одна особа від групи пасічників.

Тільки спільно упередженими діями можна добитись зменшення випадків отруєння бджіл.

Начальник відділ безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Кіровоградського районного управління Ю.Озеряник