Пенсійний фонд України: про субсидії та пільги

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ЗА СУБСИДІЄЮ?
До 01 грудня 2022 року порядок звернення за призначенням субсидій та, власне, механізм призначення житлових субсидій і пільг не змінюється. Всі дані для виплат надійдуть до Пенсійного фонду України в електронному вигляді. Прийом документів від громадян та призначення виплат у жовтні-листопаді продовжують здійснювати органи соціального захисту населення.
До 01 грудня 2022 року документи подаються:
– поштою до органів соціального захисту населення за місцем проживання;
– особисто до уповноважених посадових осіб виконавчих органів сільських, селищних, міських рад відповідних територіальних громад;
– до ЦНАПів;
– через портал “Дія”.
З 01 грудня 2022 року документи прийматимуть і сервісні центри Пенсійного фонду України: особисто або поштою. Також із грудня документи можна буде надіслати дистанційно через вебпортал електронних послуг або мобільний додаток Пенсійного фонду України.

ОФОРМЛЕННЯ СУБСИДІЙ: ВАЖЛИВІ НЮАНСИ
1. Звернутися за призначенням субсидії можна протягом усього опалювального сезону.
2. Для отримання допомоги за весь сезон потрібно звернутись заздалегідь – до його початку чи протягом двох місяців після.
3. Принцип екстериторіальності: не важливо, де людина перебуває, подати документи на призначення субсидії можна буде до будь-якого структурного підрозділу Пенсійного фонду у будь-якій точці України.

Наталія СІМОНЯН, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області