Перехід на літній час-2018

22.03.2018

В кінці березня 2018 року відбудеться перехід на літній час. Здавалося б, не так давно українці звикали до зимового часу, а вже зовсім скоро доведеться знову рухати стрілки на годиннику.

29 листопада 2017 року всі українці переводили стрілки годинника на годину назад, тим самим переходили на зимовий час. Основна причина, чому все ще не відмовилися від переведення годинників двічі на рік – економія. Вважається, що завдяки ранньому підйому жителів країни влітку і пізньому взимку вдається зменшити споживання електроенергії в країні. Так, економісти оцінюють економію приблизно в один долар з кожного українця на рік, що в сумі заощаджує близько 40 млн доларів на рік, а це – 0,15% держбюджету. Проте медики стверджують, що зимовий час більш прийнятни для організму людини, оскільки відповідає його біологічним ритмам. А ось від переведення стрілок на літній час можуть потерпати сердечники і “сови”. Поки що влада не планує скасовувати традицію переходу на літній час, а тому, в останню неділю березня, з 24 на 25 число, о 3 годині ночі українці знову зрушать стрілки годинника, тільки тепер уже на годину вперед. Медики радять готуватися до переходу на літній час заздалегідь, як мінімум за 2 тижні, щоб не викликати стрес у організму.

За матеріалами сайту “Українські новини”