Переважне право при продажі землі

13.07.2021

Якщо власник земельної ділянки вирішив продати її, орендар може скористатися своїм переважним правом — правом першочергового викупу. Про це йдеться на https://www.facebook.com/minjust.official

з посиланням на Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Що таке переважне право? Суть переважного права полягає у тому, що орендар має пріоритет (перевагу перед іншими покупцями) на купівлю земельної ділянки, яку він орендує, але за тією ціною, яку визначив продавець. Це означає, що якщо орендодавець має намір продати орендовану ділянку, то орендар має першочергове право придбати її за запропонованими орендодавцем умовами та ціною. Орендар також зможе передати, продати своє переважне право за договором іншій особі.
Порядок реалізації переважного права при продажі землі 
– Власник реєструє намір продати ділянку не пізніше, ніж за 2 місяці в Реєстрі речових прав (якщо продаж буде на аукціоні) або в нотаріуса (без аукціону) разом з проєктом договору купівлі-продажу.
– Нотаріус повідомляє суб’єктів переважного права цінним листом із повідомленням про вручення або під особисту розписку.
–  Суб’єкт переважного права повідомляє нотаріуса про намір купити землю цінним листом з описом вкладення та з повідомленням про вручення протягом місяця.
–  Нотаріус при реєстрації договору перевіряє дотримання переважного права у Державному реєстрі речових прав і Державному земельному кадастр.
Якщо переважне право порушили – звертайтесь до суду  та внесіть суму покупки на рахунок суду.