Підприємцям готують перевірки: до кого прийдуть насамперед

12.11.2018

пыдприэмцы

Бізнесменів очікують масові перевірки – держава хоче вивести з тіні тих працівників, які отримують зарплату в конвертах. В уряді нещодавно заявили, пише segodnya.ua, що величезна частина української економіки перебуває в тіні, в зв’язку з чим було прийнято рішення посилити перевірки. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що держава почне «застосовувати всі норми, щоб захистити права працюючих людей». Після перевірок, які проводитимуться інспекторами, Держпраці накладатиме штрафи, а відповідати за виконання постанов доведеться Державній виконавчій службі. За неправильно оформлених співробітників доведеться заплатити більше 110 тис грн штрафу. Інспектор може прийти з перевіркою в будь-який час і без попередження. Йому дозволяється безперешкодно входити до будь-яких службових, адміністративних та виробничих приміщень. І не допустити його до перевірки – не можна. Точніше, можна, але за це керівництву компанії доведеться заплатити штраф – 3 мінімальні зарплати, тобто – 11 169 грн. А ось якщо ви не допустили до перевірки інспектора вже за виявленими порушеннями, тоді доведеться заплатити штраф у 100-кратному розмірі від мінімальної зарплати – 372 тис. грн. Це, до речі, найбільший штраф, який вам можуть нарахувати за будь-яке порушення. Також інспектор може проводити при перевірці аудіозапис або ж фото- і відеозйомку. Але  інспектор не може вимагати будь-які документи для передачі їх третім особам, вилучати оригінали документів або ж комп’ютери, розголошувати комерційні таємниці і виробничі процеси, а також перевіряти ті питання, які повинні розглядатися в суді. Максимальний термін такої перевірки – 10 днів, а мінімальний – 2.

Також великий штраф за кожного співробітника загрожує, якщо:
співробітника допустили до роботи без оформлення трудового договору;
співробітник був оформлений на неповний робочий час, тоді як він виконує свої обов’язки повний робочий час;
зарплату співробітникові виплачували без нарахування і сплати єдиного соціального внеску.
За такі порушення загрожує штраф в розмірі 30 мінімальних зарплат – 111 690 грн. Причому, варто відзначити, що ці штрафи нараховуються окремо за кожного співробітника, який був неправильно оформлений.
Понаднормова робота і затримка зарплати теж карані

Інспектор Держпраці також може виписати штраф в 10-кратному розмірі мінімальної зарплати – 37 230 грн – за наступні порушення:
встановлення окладів нижче прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
недотримання порядку оплати в нічний час, святкові, неробочі та вихідні дні;

недотримання порядку оплати праці за виконану роботу у відрядженні.

У тому випадку, якщо були порушені терміни видачі заробітної плати, відпускних, розрахункових і т.д., компанія отримає штраф у розмірі 11 169 грн. Також, крім фінансової відповідальності за порушення трудового законодавства, є ще й адміністративна відповідальність, яка загрожує безпосередньо керівним особам компанії. Адмінштрафи накладаються на посадових осіб всіх форм власності. Так, якщо співробітника допустили до роботи без оформлення трудових відносин, керівник може отримати штраф у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 грн до 17000 грн). А за порушення термінів виплат загрожує штраф від 510 грн до 1700 грн. До того ж, адміністративні штрафи плюсуються з фінансовими, які накладаються на все підприємство. Тому за одне порушення компанія може заплатити вдвічі більше.

https://ukr.segodnya.ua/