Підтримано законопроєкт, який передбачає спрощення процедури зміни цільового призначення землі для економічного відновлення

20.09.2023

Аграрний комітет Верховної Ради схвалив у першому читанні законопроєкт №9627 мого авторства про кардинальне спрощення процедури зміни цільового призначення землі для економічного відновлення.
Йдеться про скорочення цієї процедури з 1-3 років до 1,5 місяця.
За новою процедурою, зміна цільового призначення землі буде здійснюватись на підставі мотивованого висновку уповноваженого органу містобудування та архітектури місцевої ради щодо можливості розміщення запланованого об’єкту без обовʼязкового розроблення містобудівної документації та документації із землеустрою.
Спрощена процедура стосуватиметься земель за межами населених пунктів, щодо яких ще немає розробленої містобудівної документації.
Підприємцям, які вміють і хочуть будувати заводи, щоб дати роботу українцям, це дозволить зекономити час, нерви та гроші на хабарі. В умовах війни та у період відбудови Україна не може собі дозволити годувати армію корупціонерів, які заробляють на дозволах.
Нагадаю, що йдеться про вже перевірену на практиці спрощену процедуру зміни призначення землі. З середини 2022 року вона діє для релокованих підприємств, мультимодальних терміналів, портів на Дунаї, житла для ВПО, інженерно-комунікаційних мереж, об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури. Тепер ми розширюємо її дію на обʼєкти промисловості та енергетики.
Продовжуємо втілювати План розвитку переробної промисловості в Україні. Ця ініціатива – частина Плану, в якому також страхування воєнних ризиків, компенсації капітальних інвестицій через податки, розвиток індустріальних парків, локалізація при публічних закупівлях та інше.
Сильна держава починається з сильної економіки.